Kategória
Szerző
Cím
Kiadó
Leírás
Évszám
Ár
 -
Mezők között
ÉSVAGY  kapcsolat

űrlap bezárása | mezők ürítése
E-mail cím:
Jelszó:
Bejelentkezem

Akciók

Újdonságok

Előrendelhető

Líra bolthálózat

Segítség

Fizetés és szállítás

Részletes keresés

Főoldal  >  Könyv  >  Ismeretterjesztő  >  Mitológia, vallás  >

Nagy Károly

Lót felesége (esszék, homíliák, tanulmányok)

Kiadó: Nagy Károly
Megjelenés: 2016. november 22.
Kötés: Kartonált
ISBN: 9789631265545

Bővebb ismertető
olvasóink értékelése

1700 Ft     2000 Ft

15% megtakarítás

Legyen MOST törzsvásárló
Ez a termék törzsvásárlóként akár 1560 Ft
Szállítás: 2-5 munkanap
Törzsvásárlói kedvezmény!
Személyes ajánlatunk Önnek

Horváth Barna

Horváth Barna - Ökumenikus vizeken
1615 Ft
1900 Ft
15%
megtakarítás

Győrfi Károly

Győrfi Károly - Keresztényüldözés a 21. század elején
2720 Ft
3200 Ft
15%
megtakarítás
Bővebb ismertető

A szerző református lelkész és közgazdász. Missziós lelkészi pályája Erdélyből indult, első állomása Bukarest volt, ahol zsoltárból próbált gátat építeni az óromán területeken pusztuló magyarság elé. Politikai okok miatt tizenkét éven át (1978-1989) szünetelteti lelkészi szolgálatát. A korabeli román hatalom "fasisztának, horthistának irredentának" bélyegezi, és az ország elhagyására készteti. Családjával 1989. december 21-én érkeztek Budapestre. Lelkészi hivatását a tolna-mözsi reformátusok között kezdi újra, majd 1993 őszén a gödöllői gyülekezet lelkészévé választotta. 2001-ben a kolozsvári teológiai akadémián teológiai doktorrá avatják. Szakterülete az egyháztörténet. A gödöllői gyülekezet éléről 2005-ben fegyelmivel eltávolítják, mert a világi sajtónak tett nyilatkozataival "a fokozatos egyházi hatóságokat súlyosan megsértette". (Bővebb információ a www.drnagykaroly.hu honlapon olvasható.) 2006 tavaszától szolgálat nélküli lelkész. Mivel semmilyen egyházi szolgálatra püspöke nem rendelte ki, így újra világi pályára kényszerül, ahol közgazdászként dolgozott nyugdíjazásáig.
A kényszerű pályaelhagyás mindkét esetben termékenyítőleg hatott a szerző lelkészi pályájára. Atyáik örökségből kiforgatott és választott lelkészüktől megfosztott gödöllői reformátusok 2006-ban megalapították a Független Történelmi Protestáns Egyház néven bejegyzett gyülekezetet, ahol jelenleg is szolgál.
A kötetben olvasható szövegekkel kapcsolatosan az Előszóban a következőt olvassuk:
"Az írások, melyek egy-egy bibliai elbeszélést vagy mondást magyaráznak és értelmeznek, nem követik a hagyományos egyházi magyarázó elvet, mely szerint minden bibliai szövegértelmezésnek valamelyik dogmatikai tétel igazolását kell szolgálnia. Módszerem az előbbinek fordítottja. Megpróbáltam nem engedni a dogmatikai prekoncepcióknak, és abból az alapvető feltevésből indultam ki, hogy a bibliai szövegek minden sora az emberről szól, aki folyamatosan önmagáról beszél úgy, hogy közben egy transzcendens "valósághoz" méri magát, akit Istennek nevez. Az elemzések során mindig a konkrét szöveget tekintettem kiindulási pontnak, és megpróbáltam választ találni a kérdésre: Mit állít a szöveg azzal, amit mond?"

Bolti készlet
Betöltés folyamatban...

Olvasói vélemények

Értékelje Ön is!

Az értékeléshez be kell lépnie.