Részlet:
Johan Bélának, a magyar közegészségügyi szolgálat vezetőjének „Gyógyul a magyar falu" címen most napvilágot látott és nagy társadalmi visszhangot keltő tanulmányában részletes számadást tesz közzé arról a munkáról, amelyet a Zöld Kereszt egészségvédelmi...
online ár:
Webáruházunkban a termékek mellett feltüntetett narancssárga színű ár csak internetes megrendelés esetén érvényes. Amennyiben a Líra bolthálózatunk valamelyikében kívánja megvásárolni a terméket, abban az esetben az áthúzott (szürke színű) bolti ár lesz érvényes.
Részlet:
Johan Bélának, a magyar közegészségügyi szolgálat vezetőjének „Gyógyul a magyar falu" címen most napvilágot látott és nagy társadalmi visszhangot keltő tanulmányában részletes számadást tesz közzé arról a munkáról, amelyet a Zöld Kereszt egészségvédelmi szolgálat az elmúlt 12 esztendő alatt végzett. Nem hivalkodással, hanem szakavatott tárgyilagossággal ismerteti e falumentő munka erőfeszítéseit, tapasztalatait és eredményeit. Bizonyos, hogy a könyv szerzőjének fanatikus munkakedve, kivételes szervezőképessége és őszinte faluszeretete a legnagyobb tényező ebben a munkában. De a mű tartalmánál fogva is általános érdeklődésre tarthat számot, annál is inkább, mert egyenesen a nagyközönség számára írták. Ám figyelmet érdemel azért is, mert állást foglal a magyar egészségügyi politika alapvető kérdéseiben és irányt ad a jövő egészségpolitikai törekvéseinek. Már pedig az egészségügyi kérdések helyes megoldása : azaz az állam egészségügyi közigazgatási rendszere végeredményben a nemzet boldogulásának meg a nép munkaképességének döntő jelentőségű tényezője.
A falu egészségügyi szükségleteinek, csakúgy mint a falu egyetemes társadalmi életének helyes megítélését hosszú ideig erősen hátráltatta az a hagyományos tévhit, hogy a falusi élet egészségügyi és társadalmi szempontból általában kedvezőbb, mint a városi. Ez a felfogás, továbbá anyagi eszközeink korlátoltsága és falusi népességünk politikai súlyának jelentéktelensége magyarázza, hogy egészségügyi közigazgatásunk a múltban nem rendelkezett a komoly segítés eszközeivel és bár a falu elhagyatottsága, elhanyagolt erkölcsi és szellemi világa, a néptáplálkozás elégtelensége akkor sem volt ismeretlen előtte, nem állott módjában a bajokat intézményesen orvosolni...
Termékadatok
Cím: Magyar Szemle 1940. január-december I-II. [antikvár]
Kodály Zoltán (Kecskemét, 1882. december 16. – Budapest, 1967. március 6.)
A XX. századi magyar zenekultúra egyik legkiemelkedőbb személyisége volt: zeneszerző, népzenekutató, zenepedagógus és nyelvész. A nemzetközileg is ismert és elismert zenei nevelési koncepciója az alapja ma Magyarországon a zenetanításnak, és fontos szerepet játszik a profi zenészek képzésében is. Kodály Zoltán jelentős szerepet játszott a magyar közéletben is, számos közéleti szerepet töltött be és több szervezet, bizottság tagja vagy vezetője volt. Több befolyásos közéleti szereplő (zenészek, művészek, tudósok és politikusok) tartozott ismeretségi köréhez.
Amennyiben az Ön által választott könyvesbolt neve mellett
1-5
szerepel, kérjük kattintson a bolt nevére, majd a megjelenő elérhetőségeken érdeklődjön a készletről és foglalja le a könyvet.