Magyarország politikai évkönyvének 16. kötetét tartja Ön most a kezében - nyomtatott formában. Ez a könyv azonban tartalmaz egy CD-mellékletet, amelyen megtalálja az 1998, 2001, 2002 és a 2003-as évekről szóló évkönyveket is. AZ OTP-vel kialakult együttműködés, a Nemzeti...
online ár:
Webáruházunkban a termékek mellett feltüntetett narancssárga színű ár csak internetes megrendelés esetén érvényes. Amennyiben a Líra bolthálózatunk valamelyikében kívánja megvásárolni a terméket, abban az esetben az áthúzott (szürke színű) bolti ár lesz érvényes.
Magyarország politikai évkönyvének 16. kötetét tartja Ön most a kezében - nyomtatott formában. Ez a könyv azonban tartalmaz egy CD-mellékletet, amelyen megtalálja az 1998, 2001, 2002 és a 2003-as évekről szóló évkönyveket is. AZ OTP-vel kialakult együttműködés, a Nemzeti Kulturális Alapprogram támogatása és a Szerencsejáték Rt. adománya hozzájárult a kötet és a CD kiadásához, amiért ezúton is köszöntetet mondunk. Reméljük, hogy támogatóinknak köszönhetően a jövőben is töretlenül folytatódhat ez a munka, és az Arcanum Kiadóval folytatott együttműködésünk eredményeképpen elkészíthetjük az összes eddigi kötet elektronikus változatát is.
Az évkönyv változatlanul őrzi hagyományos szerkezetét. Az I. fejezet 33 tanulmányt tartalmaz, amelyek harmada újabb két közpolitikai terület, a belügy és az infokommunikációs politikák áttekintésére vállalkozik.
Termékadatok
Cím: Magyarország politikai évkönyve 2004 - CD-vel [antikvár]
Lengyel László (Budapest, 1950. november 22. – ) jogász, közgazdász, publicista, politológus, az ELTE docense. Szülei: Kovács Ágnes néprajzkutató és Lengyel Dénes író, Szentimrei Jenő író unokája, Benedek Elek író dédunokája.
1974-ben végzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) jogi karán (ÁJK). 1984-ben a közgazdaság-tudomány kandidátusa lett. 1976-tól a Pénzügykutatási Intézet tudományos munkatársa, 1987-től a Pénzügykutató Rt. tudományos igazgatója, 1990-től elnök-vezérigazgatója. 1987-ben részt vett a „Fordulat és reform” című tanulmánykötet összeállításában. 1988. április 9-én a Magyar Szocialista Munkáspárt (MSZMP) kizárta tagjai közül Bihari Mihállyal, Bíró Zoltánnal és Király Zoltánnal együtt. Alapító szerkesztője a 2000 folyóiratnak, majd 1989–1999 között szerkesztője. 1990-től az ELTE ÁJK Politikatudományi Intézetének docense. Oktatási témája a magyar kormányok, fő kutatási területei közé pedig a magyar politikai rendszer, a Kádár-korszak, illetve a rendszerváltozás problémaköre tartozik. 1992–2005 között tagja a Politikatudományi Szemle szerkesztőbizottságának. A Magyar Politikatudományi Társaság tagja. 1998. január 6. és 2010. december 19. között az Magyar Távirati Iroda (MTI) felügyelőbizottsági tagja
1971. augusztus 11-én született Szombathelyen. Történészként és politológusként végzett az ELTE-n, 2005 óta a politikatudományok doktora. Húsz éve tanít a Budapesti Corvinus Egyetemen, 2012 óta egyetemi docens. Kutatási területe a rendszerváltás utáni magyar politikai rendszer vizsgálata, valamint a politikai és stratégiai elemzés műfaja; doktori disszertációját a politikai napirend témaköréből írta. Számos könyv szerzője, társszerzője vagy szerkesztője, ebből kettő az országban széles körben használt egyetemi tankönyv. Közel tíz éve egy Veszprém megyei kisfaluban, Aszófőn él.
Amennyiben az Ön által választott könyvesbolt neve mellett
1-5
szerepel, kérjük kattintson a bolt nevére, majd a megjelenő elérhetőségeken érdeklődjön a készletről és foglalja le a könyvet.