Tisztelt Olvasó!
A MAGYARORSZÁG POLITIKAI ÉVKÖNYVE 20. kötete a 2007. év politikai folyamatait és tényeit mutatja be. A 20. kötet jubileumnak számít: két évtizede minden évről elkészítettük hazánk belpolitikai krónikáját, a szerkesztők által kiválasztott témákban,...
Tisztelt Olvasó!
A MAGYARORSZÁG POLITIKAI ÉVKÖNYVE 20. kötete a 2007. év politikai folyamatait és tényeit mutatja be. A 20. kötet jubileumnak számít: két évtizede minden évről elkészítettük hazánk belpolitikai krónikáját, a szerkesztők által kiválasztott témákban, módszerekkel. A tartalmat természetesen legfontosabb partnereink, a kiváló szerzőink szolgáltatták. Itt szeretnénk köszönetet mondani nekik krónikási, elemző munkájukért.
A MAGYARORSZÁG POLITIKAI ÉVKÖNYVE sorozat életében a 20. kötet változást is hozott. A név mellett látható ® azt jelzi, hogy a Magyar Szabadalmi Hivatal a MAGYARORSZÁG POLITIKAI ÉVKÖNYVE szóösszetételt védjegyként nyilvántartásba vette. Számunkra ez azt jelenti, hogy az Olvasók által már jól ismert, széles körben használt évkönyvünk védjegyként is elismerést nyert.
Az évkönyv formailag is megújult. Belső tördelése olvashatóbb lett. Külső borítója megváltozott, mégpedig igen alaposan. Az új borító elegáns betűi a méltóságot, a kortalan szépséget fejezik ki számunkra, a 12 fotó pedig az év 12 hónapját reprezentálja. A fotók természetesen minden évben változnak majd, amint ahogy a borító betűszínei is. Az új borító kialakítása elindításáért köszönetet mondunk a megújulást szorgalmazó Schindler Péternek és a bátorságunkat tápláló szerkesztőségi diák munkatársainknak.
A MAGYARORSZÁG POLITIKAI ÉVKÖNYVE könyvsorozat az 1988. évtől kezdve minden évben megjelent és páratlan forrásként, sajátos dokumentumként járult hozzá a társadalmi önismeret kialakulásához. Állandó és fontos forrása a kutatásoknak, a felsőoktatásban pedig jól használható és felhasznált „kötelező irodalom". Olvasó polgárok, politikusok, újságírók, külföldiek forgatják, használják. Egészében véve a sorozat eddig megjelent 20 vaskos kötete nemzeti kincsnek tekinthető. A sorozat életében immár hagyomány, hogy az összes korábbi kötet anyaga is olvasható, kiválóan kereshető programmal együtt a DVD-n. Teljes tehát a sorozat digitális változata is.
A 20. kötet követi az előző évben megkezdett szerkesztői szándékot: a kormányzati rendszer, a közpolitikák és a közélet alapkérdéseivel foglalkozunk. Ez lehetővé tette, hogy 2007-ről három kötetet készítsünk.
Termék adatok
Cím: Magyarország politikai évkönyve 2007-ről I-II. - DVD-vel [antikvár]
Krekó Péter szociálpszichológus, politológus. Az ELTE PPK Szociálpszichológia Tanszékének adjunktusa. 2011 óta a Political Capital ügyvezető igazgatója. 2016–2017-ben Fulbright-ösztöndíjas vendégoktató volt az Egyesült Államokban, az Indianai Egyetem Közép-eurázsiai Tanulmányok Tanszékén. Az összeesküvés-elméletek szociálpszichológiájából írta doktori értekezését, melyet 2014-ben védett meg. Fő kutatási témái: az álhírek és az összeesküvés-elméletek, illetve az orosz politikai befolyás Nyugaton, és ennek kapcsolata az európai populizmussal és radikalizmussal. Ezen témákban a tudományos publikációkon túl rendszeresen jelennek meg írásai és nyilatkozatai a vezető nyugati médiában.
Lengyel László (Budapest, 1950. november 22. – ) jogász, közgazdász, publicista, politológus, az ELTE docense. Szülei: Kovács Ágnes néprajzkutató és Lengyel Dénes író, Szentimrei Jenő író unokája, Benedek Elek író dédunokája.
1974-ben végzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) jogi karán (ÁJK). 1984-ben a közgazdaság-tudomány kandidátusa lett. 1976-tól a Pénzügykutatási Intézet tudományos munkatársa, 1987-től a Pénzügykutató Rt. tudományos igazgatója, 1990-től elnök-vezérigazgatója. 1987-ben részt vett a „Fordulat és reform” című tanulmánykötet összeállításában. 1988. április 9-én a Magyar Szocialista Munkáspárt (MSZMP) kizárta tagjai közül Bihari Mihállyal, Bíró Zoltánnal és Király Zoltánnal együtt. Alapító szerkesztője a 2000 folyóiratnak, majd 1989–1999 között szerkesztője. 1990-től az ELTE ÁJK Politikatudományi Intézetének docense. Oktatási témája a magyar kormányok, fő kutatási területei közé pedig a magyar politikai rendszer, a Kádár-korszak, illetve a rendszerváltozás problémaköre tartozik. 1992–2005 között tagja a Politikatudományi Szemle szerkesztőbizottságának. A Magyar Politikatudományi Társaság tagja. 1998. január 6. és 2010. december 19. között az Magyar Távirati Iroda (MTI) felügyelőbizottsági tagja
1946-ban született, a Debreceni Orvostudományi Egyetemen szerzett orvosi diplomát.
Hosszú évekig dolgozott Salgótarjánban, illetve Algériában és Bécsben. 1989-ben lett osztályvezető főorvos, 1992 és 2006 között számos fővárosi kórházban töltött be főigazgatói posztot. A rendszerváltás óta aktívan foglalkozik az egészségpolitika kérdéseivel. 2006-ban szabad demokraták országos listájáról került a törvényhozásba, június 9-étől nevezték ki a szocialista–szabad demokrata kormány egészségügyi miniszterévé, ezt a tisztséget lemondásáig, 2007. április 6-áig töltötte be. 2007. októberétől az Országgyűlés Honvédelmi és Rendészeti Bizottságának tagja.
Az Athenaeum Kiadónál megjelent művei: Miért lettem antipatikus? (2010)
A szerző kiadónál megjelent művei: Miért lettem antipatikus?
1971. augusztus 11-én született Szombathelyen. Történészként és politológusként végzett az ELTE-n, 2005 óta a politikatudományok doktora. Húsz éve tanít a Budapesti Corvinus Egyetemen, 2012 óta egyetemi docens. Kutatási területe a rendszerváltás utáni magyar politikai rendszer vizsgálata, valamint a politikai és stratégiai elemzés műfaja; doktori disszertációját a politikai napirend témaköréből írta. Számos könyv szerzője, társszerzője vagy szerkesztője, ebből kettő az országban széles körben használt egyetemi tankönyv. Közel tíz éve egy Veszprém megyei kisfaluban, Aszófőn él.
Amennyiben az Ön által választott könyvesbolt neve mellett
1-5
szerepel, kérjük kattintson a bolt nevére, majd a megjelenő elérhetőségeken érdeklődjön a készletről és foglalja le a könyvet.