Egykor, nem is olyan régen, a lánygyerekeket kevésbé tartották értékesnek, mint a fiúkat, és úgy gondolták, a lányok nem is képesek arra, amire a fiúk.
Sok családnak az volt a meggyőződése, hogy a lányok taníttatása merő "pazarlás", ezért minden pénzüket a fiaikba...
Egykor, nem is olyan régen, a lánygyerekeket kevésbé tartották értékesnek, mint a fiúkat, és úgy gondolták, a lányok nem is képesek arra, amire a fiúk.
Sok családnak az volt a meggyőződése, hogy a lányok taníttatása merő "pazarlás", ezért minden pénzüket a fiaikba ölték. A fiú kapta a legjobb ételt és a legjobb ruhát, mert a család jövője szempontjából ő volt a legfontosabb. A fiúcsecsemő születését áldásnak tekintették; a lányét pedig szerencsétlenségnek.
Thaiföldön vagy Nepálban például még ma is szabadon adják és veszik a lányokat. Kína egyes részein pedig még az is előfordul, hogy sorsukra hagyják a lánycsecsemőket, akik el is pusztulnak. Számunkra mindez meglehetősen visszataszító. De azért csak söpörgessünk a magunk portája előtt: hosszú, nehéz küzdelem zajlott nálunk, hogy a lányokat ugyanolyan mércével mérjék, mint a fiúkat, a nők pedig megvalósíthassák lehetőségeiket. És ez a küzdelem még ma is tart.
Steve Biddulph (1953- ): ausztrál pszichológus, családterapeuta, előadó. Legismertebb könyve, a Hogyan neveljünk a fiúkat? (Raising Boys) először 1978-ban jelent meg, azóta több tucat nyelvre fordították és szerte a világon elismeréssel adóznak neki. A kultikus sikerű könyv újabb és újabb kiadásokat él meg, melyeket a szerző folyamatosan frissít. További könyvei a Hogyan neveljük a kicsiket? és az előkészületben lévő, várva várt Hogyan neveljük a lányokat? Jelenleg Tansmániában lakik.
Amennyiben az Ön által választott könyvesbolt neve mellett
1-5
szerepel, kérjük kattintson a bolt nevére, majd a megjelenő elérhetőségeken érdeklődjön a készletről és foglalja le a könyvet.