Részlet a könyvből:
A hatodik áldozatot június elején találták meg. Három
taxis és két céges sofőr után most egy limuzinkölcsönző.
A holttest egy foghíjtelken ült, a tűzfalhoz támasztva,
srégen szemben a hajdani Danuvia fegyvergyárral. A kifogástalan öltöny és a...
Részlet a könyvből:
A hatodik áldozatot június elején találták meg. Három
taxis és két céges sofőr után most egy limuzinkölcsönző.
A holttest egy foghíjtelken ült, a tűzfalhoz támasztva,
srégen szemben a hajdani Danuvia fegyvergyárral. A kifogástalan öltöny és a kézzel varrott bőrcipő világított az
elhanyagolt környezetben. Térdig érő gaz, a katángkóró
kék virágai, eldobált sörösdobozok.
A helyszínelők már végeztek — se ujjlenyomat, se cipőnyom; semmi —, a nyomozást vezető tiszt pedig szótlanul bólintott. Az áldozat illett a mintába. Nagy adag
nyugtatót kapott, intravénásán, aztán lenyomtak a tor-
kán egy zsilettpengét. A holttest frissen megborotválva,
mint a többi öt. Eredetileg — a rendőrség által megszerzett fényképek tanúsága szerint legalábbis - mindegyik
áldozat szakállas volt. Tiszta munka, vér sehol, kivéve
azt a keveset, ami a szájából kifolyt, miután lenyelte a
pengét.
Az öregség szaga. Levendula, púder, pézsma és citrus.
Kevés mentől. A rendőrtiszt a nagyapjára gondolt, az állványra tett zománcos lavórra egy régi ház fürdőszobájában. Ébenfa nyelű borotva. Egy halványzöld fémtubus.
„Figaró" - gondolta. „Ez volt a neve." Egyáltalán nem
Költő, Budapesten él. 1980. december 24-én született Székesfehérváron. Az Élet és Irodalom, a Heti Válasz és a Népszabadság külsős munkatársa. 2005-ben szerzett diplomát a Pázmány Péter Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának magyar-angol szakán.
2007-től 2009-ig a Magyar Narancs könyvkritika rovatába írt. Publikációi jelentek meg többek között a Holmiban, az Élet és Irodalomban, a Vigiliában, a Beszélőben és a Mozgó Világban. Versei megjelentek angolul, csehül, franciául, görögül, horvátul és lengyelül.
A jóemberek az első kötete a Magvetőnél.
A szerző portréját Babiczky-Pfliegel Dóra készítette.
Díjai Móricz Zsigmond Irodalmi Ösztöndíj (2003), Prima Primissima Junior Díj – Magyar Irodalom (2008), MASZRE Alkotói Ösztöndíj (2009)
1966-ban született Nagykanizsán. 1991-ben az ELTE magyar–portugál szakán végzett. A budapesti egyetem bölcsészkarán végzett. Középkori világirodalmat (lovagregényeket és trubadúrokat) tanít két budapesti bölcsészkaron, a Károli Világirodalom Tanszékén és az ELTE BTK Portugál Tanszékén.
1966-ban született Nagykanizsán. A diploma után ösztöndíjasként hosszú időt töltött Lisszabonban és Santiago de Compostelában. 1996-ban védte meg PhD-dolgozatát, amelyet az első trubadúr, Vilmos herceg költészetéről írt.
Első prózai művét harminchat éves korában írta, ám az Esőváros – amelyet 2004-ben a Magvető jelentett meg – alaposan megváltoztatta az érdeklődését (Bánki Éva korábban költőnek készült). Az Esőváros elnyerte a Szépirodalmi Figyelő különdíját, és készül a Kalligram Kiadónál a szlovák fordítás is. Második regénye, az Aranyhímzés (2005) a Gellért-legenda feldolgozása. Harmadik könyve Magyar Dekameron címmel jelent meg a Magvető Novellárium sorozatban. Szórakozásképpen az interneten a Trisztán-regény új, kelet-európai verzióját készíti.
A Magvető Kiadónál megjelent művei Esőváros (2004), Aranyhímzés (2005), Magyar Dekameron (2007)
1968-ban született Marosvásárhelyen, 1984 óta él Budapesten. Író, fotográfus. Fotográfiáiból számos kiállítást rendeztek. Első regénye, A séta 1995-ben jelent meg.
A nyugalomból készült drámát Anyám, Kleopátra címmel 2003-ban tűzte műsorára a Nemzeti Színház, majd 2008-ban Nyugalom címmel mutatták be a magyar mozikban a regény alapján készül játékfilmet, amelyet Alföldi Róbert rendezett. Bartis Attila művei már több idegen nyelven is olvashatók.
Egy éven át írt tárcákat az Élet és Irodalom című folyóiratnak, ezeket írásait A Lázár apokrifek című kötetben adta ki a Magvető.
Könyveit több nyelvre lefordították. Fotóművészként fényképei számos kiállításon vettek már részt.
A Magvető Kiadónál megjelent műveiA kéklő pára (1998), A nyugalom (2001), A séta (2001), A Lázár apokrifek (2005), Amiről lehet (2010), A csöndet úgy (2010)
Díjai Móricz Zsigmond Irodalmi Ösztöndíj (1995), NKA Irodalmi Ösztöndíj (1996-1998, 2003), Soros Irodalmi Ösztöndíj (1997), Déry Tibor-jutalom (1997), Pécsi József Fotóművészeti Ösztöndíj (1998, 1999, 2001), Hajnóczy Péter Irodalmi Ösztöndíj (1999), Örkény István Drámaírói Ösztöndíj (2001), Szolnoki Szigligeti Színház drámaírói ösztöndíja (2002), Márai-díj (2002), József Attila-díj (2005), Literarisches Colloquium Berlin irodalmi ösztöndíja (2005), Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje (2006) Varsói Magyar Kulturális Intézet alkotói ösztöndíja (2006), DAAD irodalmi ösztöndíj – Berlin (2007), Szép Ernő-jutalom (2010)
1969-ben született Nyíregyházán, és egy szegedi meg egy zwickaui megszakítással azóta is itt él. Könyvtárosként dolgozik egy helyi szakközépiskolában.
Írásait számos folyóirat közölte,A legyőzöttc. elbeszélésének adaptációját a Magyar Rádió mutatta be. Korábban megjelent műve:A hiéna reggelije(elbeszélések, 2006)
Fotó: Racskó Tibor
Díjai:
A Vörös Postakocsi folyóirat nívódíja (2010), Békés Pál-díj (2014)
Amennyiben az Ön által választott könyvesbolt neve mellett
1-5
szerepel, kérjük kattintson a bolt nevére, majd a megjelenő elérhetőségeken érdeklődjön a készletről és foglalja le a könyvet.