Kategória
Szerző
Cím
Kiadó
Leírás
Évszám
Ár
 - 
Mezők között
ÉSVAGY  kapcsolat
 
 
űrlap bezárása | mezők ürítése
E-mail cím:
Jelszó:
Bejelentkezem

Akciók

Újdonságok

Előrendelhető

Líra bolthálózat

Segítség

Fizetés és szállítás

 
Részletes keresés

Főoldal  >  


Események

Könyvfesztivál 2017

>> A Líra Csoport kiadóinak ajánlata

>> Programok

>> Dedikálások




PROGRAMOK


ATHENAEUM
Péntek
17:00-18:00 Supka Géza terem
Kasnyik Márton A Quaestor-ügy – A legnagyobb magyar pénzügyi csalás története című könyvének bemutató beszélgetése
Szombat
11:30-12:30 Márai Sándor terem
Milyen is a pesti nő? Izsó Zita és Bach Máté Pesti nő című interjúkötetének bemutató beszélgetése.
14:00-15:00 Külső színpad
Társadalmi és politikai kérdések a képzelet világaiban. A Fantasztikus világok című politológiai antológia könyvbemutató műsora.
14:00-15:00 Hess András terem
„Korok, világok, hangulatok”: Benyák Zoltán és Bíró Szabolcs jubileumi könyvturnéjának budapesti állomása
17:00-18:00 Supka Géza terem
Pál Dániel Levente: Az Úr nyolcadik kerülete – könyvbemutató és felolvasószínház

Vasárnap
13:00-14:00 Hess András terem
Tizenévesek a közösségi médiában, avagy hogyan óvhatjuk meg gyermekeinket az internetes világ veszélyeitől. Klausz Melinda Megosztok, tehát vagyok című könyvének bemutató beszélgetése.
15:00-16:00 Márai Sándor terem
„Anya, nekem vajon hány életem van?”: Haász János Felnőtteknek nem című verseskötetének bemutató beszélgetése.Gyere el te is, tanulj meg dinoszauruszt és cicát rajzolni Grafitemberrel!
MAGVETŐ
Szombat
11:00 Hess András terem
Olivier Bourdeaut: Merre jársz, Bojangles? – kötetbemutató Olivier Bourdeaut-val Tótfalusi Ágnes műfordító beszélget tolmácsolással
14:00 Szabó Magda terem
Király István: Napló 1956–1989 – kötetbemutató György Péterrel és Katona Ferenccel Király Júlia beszélget
16:00 Külső színpad
Tóth Krisztina: Felhőmesék és óriásbuborék-show
Hogyan élnek a szappanbuborékok. A mesehallgatás után a Bubor-család tagjai személyesen is bemutatkoznak a gyerekeknek.
Vasárnap
11:00 Külső színpad
Tóth Krisztina: Felhőmesék és óriásbuborék-show Hogyan élnek a szappanbuborékok. A mesehallgatás után a Bubor-család tagjai személyesen is bemutatkoznak a gyerekeknek.
14:00 Szabó Magda terem
Szabad György: Aradtól az Országgyűlésig – kötetbemutató (Csorba László, Kónya Imre, Pavlovits Miklós)

16:00
Hess András terem
Kemény István: Lúdbőr. A költészet megkopasztása – kötetbemutató

MANÓ KÖNYVEK - MENŐ KÖNYVEK
Péntek
10:00-10:30 D épület, Gyerek(b)irodalom
Legyél te is hős olvasó! Játékos vetélkedő kisiskolásoknak a Hős olvasó-sorozat köteteihez kapcsolódóan és a szerzők részvételével.

10:30 -11:00 D épület, Gyerek(b)irodalom
Szorzótábla-versikék száz számra – játékos program Erdős Virággal
Szombat
15:00-16:00 Kner Imre terem
Nincs már tabu – nem a csillagainkban a hiba, – betegségről, magányról, halálról is beszéljünk a fiatalokkal! Kerekasztalbeszélgetés az Ahol a barátom, ott az otthonom című könyv kapcsán

16:00-16:30 D épület, Gyerek(b)irodalom
A sárkány, aki nem akart aludni - bábelőadás
18:00-19:00 Falling Kingdoms – avagy ifjúsági regények, ha a Trónok harcával találkoznak

Vasárnap
14:30-15:00 Népi játékok Beke Marival – kézműveskedés, majd a Manó Könyvek és a KidsOasis Pillanatképek című pályázatának, valamint Malac barom(fi)jó rajzpályázatának eredményhirdetése

CORVINA
Szombat Hess András terem
10:00 Bede Béla: Magyar népi kézművesség című könyvének bemutatója

11:00 – 12:00 Supka Géza terem
Murányi András A népszabadság kivégzése – Az utolsó főszerkesztő vallomásacímű könyvének bemutatója
https://www.lira.hu/hu/konyv/tovabbi-konyveink/a-nepszabadsag-kivegzese

Vasárnap D épület, Gyerek(b)irodalom
14:30 Beke Mari 77 magyar népi játék c. könyvének játékos bemutatója

RÓZSAVÖLGYI KIADÓ
Péntek
14:00-15.00 – Hess András terem


A Rózsavölgyi és Társa Kiadó új könyveinek bemutatója.
Wolfgang Amadé Mozart: Válogatott levelek és dokumentumok valamint Bozó Péter: A dalszerző Liszt

Résztvevők: Fazekas Gergely főszerkesztő, Kárpáti János és Bozó Péter zenetörténészek.



DEDIKÁLÁSOK


ÁPRILIS 21., péntek

10:30 – 11:30 - Manó Könyvek standjánál (D 18)
Edinger Katalin, Nyulász Péter és Tamás Zsuzsa dedikálja a Hős olvasó-sorozatban megjelent köteteiket.

11:00-12:00 - Manó Könyvek standjánál (D 18)
Erdős Virág dedikálja Szorzótábla-versikék című kötetét

16:00-17:00 - Manó Könyvek standjánál (D 18)
Balázsy Panna és Rippl Renáta dedikálja a Szandra és a 3.b-sorozatot

15:00-16:00 - Magvető-Corvina standon (B22)
Thuróczy Gergely

16:00-17:00 - Magvető-Corvina standon (B22)
Nádasdy Ádám

17.00-18.00 Athenaeum-General Press standon (B14)
Géczi János

17.00-18.00 Magvető-Corvina standon (B22)
Dragomán György és Szabó T. Anna

17:00 – 18:00 - Manó Könyvek standjánál (D 18)
Fiala Borcsa

17:00-18:00 - Magvető-Corvina standon (B22)
Bagdy Emőke

18.00-19.00 Athenaeum-General Press standon (B14)
Kasnyik Márton



ÁPRILIS 22., szombat

11:00 – 12:00 - Athenaeum-General Press standon (B14)
Rubin Eszter

11:00 – 12:00 - Magvető-Corvina standon (B22)
Bede Béla, Szilasi László

12:00 – 13:00 - Magvető-Corvina standon (B22)
Olivier Bourdeaut, Murányi András, Takács Zsuzsa,

12:30 – 13:30 - Athenaeum-General Press standon (B14)
Izsó Zita és Bach Máté

13:00 – 14:00 - Magvető-Corvina standon (B22)
Darvasi László

14:00 – 15:00 - Athenaeum-General Press standon (B14)
Wisinger István

14:00 – 15:00 - Magvető-Corvina standon (B22)
Grecsó Krisztián, Léner Péter

15:00 – 16:00 - Athenaeum-General Press standon (B14)
Benyák Zoltán, Bíró Szabolcs, Ceglédi Zoltán, Filippov Gábor, Földi Bence, Hoffman István, Kisteleki Károly, Lovász Dorottya, Muchichka László, Pintér Bence, Sik Endre, Szabó Zoltán Ádám - Oroszlány Balázs, Tóth Csaba, Török Gábor, Zotter Judit, Zsótér Indi Dániel

15:00 – 16:00 - Magvető-Corvina standon (B22)
Fesztbaum Béla, Garaczi László

16:00 – 17:00 - Magvető-Corvina standon (B22)
Spiro György

16:30 – 17:30 - Manó Könyvek standjánál (D 18)
Bíró Szabolcs és Korsós Szabina

17:00 – 18:00 - Athenaeum-General Press standon (B14)
Szurovecz Kitti

17:00 – 18:00 – külső színpad
Tóth Krisztina

18:00 – 19:00 – Supka Géza terem mellett
Pál Dániel Levente

18:00 – 19:00 – Magvető-Corvina standon (B22)
Kiss Tibor Noé, Szaniszló Judit




ÁPRILIS 23., vasárnap

10:00 – 11:00 - Manó Könyvek standjánál (D 18)
Horváth Ildikó

11:00 – 12:00 - Athenaeum-General Press standon (B14)
Tímár Gábor

11:00 – 12:00 - Magvető-Corvina standon (B22)
Tótfalusi István

12:00 – 13:00 – külső színpad
Tóth Krisztina

13:00 – 14:00 - Athenaeum-General Press standon (B14)
Bánó Attila

13:00 – 14:00 - Magvető-Corvina standon (B22)
Bodor Ádám

14:00 – 15:00 - Athenaeum-General Press standon (B14)
Klausz Melinda

14:00 – 15:00 - Magvető-Corvina standon (B22)
Erdős Virág, Oravecz Imre

14:00 – 15:00 - Manó Könyvek standjánál (D 18)
Nógrádi Gergely

15:00 – 16:00 - Athenaeum-General Press standon (B14)
Münz András

15:00 – 16:00 - Magvető-Corvina standon (B22)
Beke Mari, Závada Pál

15:00 – 16:00 - Manó Könyvek standjánál (D 18)
Csapody Kinga és Szalma Edit

16:00 – 17:00 - Athenaeum-General Press standon (B14)
Haász János és Merényi Dániel

16:00 – 17:00 - Magvető-Corvina standon (B22)
Bertók László

16:00 – 17:00 - Manó Könyvek standjánál (D 18)
Kalapos Éva

17:00 – 18:00 - Athenaeum-General Press standon (B14)
Lackfi János és Vörös istván

17:00 – 18:00 - Magvető-Corvina standon (B22)
Kemény István


Kategóriák
Archívum
Törzsvásárlói kedvezmény!