Bővebb ismertető
Felejthetetlen olvasmány, szenzációs irodalmi kirakó, amely akkor válik igazán ördögivé, amikor az író az utolsó darabot is a helyére illeszti.
1999-ben, három kultuszregénnyé vált művel a háta mögött a híres író, Nathan Fawles végleg leszámol az írással, és visszavonul a Földközi-tenger partvidékének közelében fekvő, csodálatos és vad Beaumont-szigetre.
2018 ősze. Fawles az elmúlt húsz évben egyetlen interjút sem adott. Regényei azonban változatlanul rabul ejtik az olvasókat. Mathilde Monney, egy fiatal svájci újságírónő a szigetre utazik, hogy megfejtse a titkot.
Ugyanaznap egy női holttestet sodor partra a víz, és a hatóságok megtiltják a ki- és beutazást a szigetre. Veszélyes párharc kezdődik Mathilde és Nathan között, ahol néma igazság és makacs hazugság áll szemben egymással, a szerelmet és a félelmet pedig csak egy hajszál választja el egymástól...
Guillaume Musso : Az írók titkos élete A nyolcadik Musso kötetem után az a benyomásom, hogy Musso nagyon megosztó író, hát még a regényei! Ez a regénye se egy egyszerű krimi, hanem egy bonyolult, izgalmas fikció, átszőve valós történelmi szálakkal. Egy kitalált sziget, Beamount, egy visszavonult, titokzatos író Nathan Fawles és misztériumai. A helyszín és könyvben szereplő író személye teljesen hihető, majdnem rákerestem a neten. Érdekes hogy mindig más szemszögéből látjuk a történetet, mindaddig, míg a szálak össze nem futnak egy mussos csavarban. A regény baljós szála boritékolta, hogy valaki/valakik csúnyán fogják végezni, de Raphael halála meglepett, és még is döbbentett. Ez az ami nem tetszett, de maga ez egész regény magával sodort, végig izgultam lapról - lapra, hajtott hogy minél előbb kiolvassam a könyvet. Az epilógus kicsit megzavart, első olvasatra nem tudtam hova tenni. Az idézetek, mint az összes többi könyvében, nagyon találók és elgondolkodtatók. "Az íráshoz mindenekelőtt fenék kell" (ezt kivéve)