1943 decemberében Budapesten még egyetlen lövés sem dördült el, a háború még nem vált mindennapos valósággá, és Kállay Miklós miniszterelnök mindent megtett azért, hogy ez így is maradjon. Gordon Zsigmondot, a Reuters hírügynökség tudósítóját váratlanul azzal a...
1943 decemberében Budapesten még egyetlen lövés sem dördült el, a háború még nem vált mindennapos valósággá, és Kállay Miklós miniszterelnök mindent megtett azért, hogy ez így is maradjon. Gordon Zsigmondot, a Reuters hírügynökség tudósítóját váratlanul azzal a kéréssel keresi fel Ujszászy István, az Államvédelmi Központ vezetője, hogy legyen alkalmi futár, és segítsen a kormányfőnek távol tartani a frontvonalakat az országtól. Gordon vonakodva igent mond, ám amikor a küldeményt Velencében kézbesíti, összekötőjét megölik, és a merénylő kis híján vele is végez.Miután Krisztinával fél Európát beutazván hazatérnek, Gordon egyetlen barátjához, Gellért Vladimir detektívfelügyelőhöz fordul tanácsért, mert most már kétség sem férhet ahhoz, hogy kém férkőzött a legmagasabb kormánykörökbe. Megindul hát a hajsza a kém után, aki végül belesétál Ujszászy csapdájába, ám sem ő, sem Gordon nem gondolta volna a legvadabb álmában sem, hogy kinek dolgozik a hírszerző, és hogy valójában ki mozgatja a szálakat a háttérben.Kondor Vilmos kémregényében a második világháború utolsó éveinek Budapestjét és Európáját mutatja meg az olvasónak - egy olyan korszakot, amikor Magyarország vezetése a lehető legnagyobb tétben játszott, hiszen az ország becsülete és jövője forgott kockán.
Kondor Vilmos 1954-ben született magyar író, első regénye, A Budapest noir 2008-ban jelent meg.
Kondor Szegeden járt egyetemre, majd Párizsban folytatta tanulmányait. A Sorbonne-on vegyészmérnöki diplomát szerzett, majd visszatért Magyarországra. Jelenleg egy nyugat-magyarországi gimnáziumban tanít matematikát és fizikát. Feleségével, lányaival és kutyájával egy Sopron melletti kis faluban él. Kerüli a nyilvánosságot, interjút ritkán ad, azt is csak emailben, emiatt több fórumon is megkérdőjelezték, hogy egyáltalán létező személyről van-e szó.
Kondor régóta foglalkozik írással, a Budapest noir (2008) előtt három regényt is írt már, ám ezeket nem akarja kiadatni. Legnagyobb hatást Jim Thompson, Charles Willeford és Dashiell Hammett művei tették rá. Írásaiban különös hangsúlyt kapnak a hangulati elemek, korabeli helyszínek hiteles megidézése, valós személyek szerepeltetése, ez a korfestő írói törekvés lényegében egyenértékű Kondornál a fordulatos cselekményszövés szándékával.
Amennyiben az Ön által választott könyvesbolt neve mellett
1-5
szerepel, kérjük kattintson a bolt nevére, majd a megjelenő elérhetőségeken érdeklődjön a készletről és foglalja le a könyvet.