Az információk özöne, amelyben élünk, könnyűvé teszi a hozzájutást az ismeretekhez, hírekhez, adatokhoz - interneten, telefonon vagy a média eszközein keresztül. De az információáradat egyetlen darabja sem elég önmagában: a tudás abból ered, ahogy az információt...
online ár:
Webáruházunkban a termékek mellett feltüntetett narancssárga színű ár csak internetes megrendelés esetén érvényes. Amennyiben a Líra bolthálózatunk valamelyikében kívánja megvásárolni a terméket, abban az esetben az áthúzott (szürke színű) bolti ár lesz érvényes.
Az információk özöne, amelyben élünk, könnyűvé teszi a hozzájutást az ismeretekhez, hírekhez, adatokhoz - interneten, telefonon vagy a média eszközein keresztül. De az információáradat egyetlen darabja sem elég önmagában: a tudás abból ered, ahogy az információt gondolatilag feldolgozzuk. Hogy nyerhető a legtöbb tudás, a legnagyobb érték az információból? Ha tudatos figyelemirányítással választjuk ki és dolgozzuk fel a tevékenységünkhöz szükséges információanyagot.
Edward de Bono 1933-ban született Máltán. A Máltai Orvosi Egyetem elvégzése után Oxfordba került, ahol ígéretesen kezdődött pályája, kitűnő eredménnyel tette le pszichiátriai szakirányú doktori vizsgáit. Cambridge és Málta díszdoktorrá avatta; Oxfordban, Londonban, Cambridge-ben és a Harvardon máig egyetemi előadó.
Behatóan vizsgálta a kognitív folyamatokat, a párhuzamos és a laterális gondolkodást, a „tartós tanulás módszertanát”. Műveit 34 nyelvre fordították le. 52 országban tartott előadást „A PÁRHUZAMOS GONDOLKODÁS − A HAT GONDOLKODÓ KALAP®” eszközeiről. Ezeket a technikát kifejtő könyvei számos országban általános és középiskolai kötelező olvasmányok.
1969-ben megjelent alapművében, Az elme működésében − tíz évvel korának logikával foglalkozó tudósai előtt jutott el ma megerősített eredményekhez. Úttörőnek számított azzal a felfedezésével, hogy az észlelés folyamán keletkezett érzések a legfontosabb tényezők döntéseink meghozatalában. Hosszú évtizedek kutatásai igazolták, hogy az − észlelet formájában megnyilvánuló − aszimmetrikus agyi ideghálózatok által termelt biokémiai anyagok nagymértékben befolyásolják a döntési folyamatainkat, miközben arra törekszünk, hogy figyelmen kívül hagyjuk érzelmeinket − elfojtsuk, illetve ne tudatosítsuk őket −; és mindent a logika, a racionalitás határozzon meg.
Edward de Bono alkalmazta elsőként a „laterális és párhuzamos gondolkodás” fogalmait, és a hozzájuk kapcsolódó módszereket a vállalati versenyképesség, hatékonyság fokozására, a szembenálláson, konfrontatív és kritikus gondolkodással szemben. Edward de Bono módszereinek kiemelkedő nemzetközi sikere egyszerűségüknek, játékosságuknak és gyakorlat-orientáltságuknak köszönhető.
Amennyiben az Ön által választott könyvesbolt neve mellett
1-5
szerepel, kérjük kattintson a bolt nevére, majd a megjelenő elérhetőségeken érdeklődjön a készletről és foglalja le a könyvet.