Bővebb ismertető
Bill Bryson, a Majdnem minden rövid története című
bestsellerében megismertetett bennünket a tudományok történetével és a világegyetem működésével. Legújabb könyvében most saját testünk belsejét vetíti elénk, és megpróbálja megértetni velünk ennek a bonyolult szerkezetnek a működését. Felfedezhetjük, hogyan működik, milyen bajai lehetnek,
s megismerhetjük figyelemre méltó öngyógyítási képességét is. Mire végigolvassuk a könyvet, rá fogunk jönni, hogy sokkal összetettebbek, csodálatosabbak és rejtelmesebbek vagyunk, mint bárki is gondolná.
Génjeinktől a beszédkészségünkig, nagy méretű agyunktól roppant ügyes ujjbegyeinkig minden porcikánk egy-egy bámulatba ejtő sikertörténet. Testünk megismerésének története, az orvostudomány, tele van elfeledett hősökkel, meglepő anekdotákkal és különleges tényekkel. Az egész sztori olyan, mint egy izgalmas regény, amelyben próbálunk átlépni biológiai korlátainkon, megküzdeni apró, de halálos ellenségeinkkel, és elhárítani vagy legyőzni a betegségeket.
A test egy végtelenül érdekes, rendkívül olvasmányos
és igen részletes útmutató, amely elősegíti, hogy jobban megértsük általánosságban az élet és különösképpen az ember csodáját.
William McGuire Bryson vagy Bill Bryson (1951. december 8. - ) amerikai író, tudományos ismeretterjesztő, humorista.
Az amerikai születésű Bryson élete jelentős részét Angliában töltötte. 1995-ben vált ismertté, amikor megjelent angliai utazásairól szóló könyve, a Notes from a Small Island, aminek nyomán 1998-ban tévésorozat is készült. 2003-ban jelent meg bestseller tudományos ismeretterjesztő könyve a A Short History of Nearly Everything (magyarul Majdnem minden rövid története címmel jelent meg 2006-ban). Bryson 2005 és 2011 között a Durhami Egyetem kancellárja volt.
Bill Bryson Iowa állam fővárosában, Des Moines-ban született 1951. december 8-án, William Bryson sportriporter és Agnes Mary Bryson (lánykori nevén McGuire) gyerekeként. Egy bátyja és egy nővére volt. Gyermekkoráról és az 1950-es, 60-as évek Amerikájáról Bryson 2006-os The Life and Times of the Thunderbolt Kid c. könyvében ír részletesen.
Két évig járt a Des Moines-i Drake Egyetemre, de két év után, 1972-ben félbehagyta tanulmányait és hátizsákos turistaként Európát járta négy hónapon át. A következő évben újból Európát járta, ezúttal középiskolai barátja kíséretében, akit Stephen Katz álnéven mutatott be. Ekkori tapasztalatairól a 20 évvel később, európai körútjáról írt könyvében (Neither Here Nor There: Travels in Europe) számolt be.
1973-ban ápolói munkát vállalt egy angol kisváros, Virginia Waters pszichiátriai klinikáján. Itt ismerkedett meg Cynthia Billen nővérrel, leendő feleségével. 1975-ben visszatértek az Egyesült Államokba, ahol Bryson befejezte egyetemi tanulmányait, de 1977-ben ismét Angliába költöztek, ahol Bryson újságíróként dolgozott. Egy ideig a The Times gazdasági részének volt a tördelőszerkesztője, majd a The Independent üzleti részének helyettes belügyi szerkesztője. 1987-ben felhagyott az újságírással, egy észak-yorkshire-i kis faluban telepedtek le és független írói pályába kezdett.
1995-ben Bryson családjával együtt az Egyesült Államokba költözött, a New Hampshire állambeli Hanoverbe. Visszaköltözési megpróbáltatásairól angol lapokba írt humoros esszéket, melyeket összegyűjtve 1999-ben jelentetett meg (Notes from a Big Country; Amerikában I'm a Stranger Here Myself címmel adták ki). Bryson (régi barátjával "Stephen Katz"-cal együtt) megkísérelte végigjárni az Egyesült Államok első hosszútávú túraútvonalát, a 3500 km-es Appalachian Trail-t, de egy jelentős részének bejárása után felhagyott vele és próbálkozásáról (valamint az útvonal és az érintett tájak történetéről, földrajzáról) az A Walk in the Woods címmel írt könyvet. 2003-ban Bryson és családja visszatelepült az Egyesült Királyságba.
A 2003-ban megjelent az A Short History of Nearly Everything című művéért a következő évben megkapta a legjobb ismeretterjesztő könyvnek járó Aventis-díjat. A könyv 2005-ben elnyerte az EU tudományos kommunikációért járó Descartes-díját. Magyarul Majdnem minden rövid története címmel jelent meg 2006-ban.