Betty Edwards (San Francisco, Kalifornia 1926.) amerikai rajztanár és író. A Long Beach-i Kaliforniai Állami Egyetem professzor emeritusa. Leghíresebb munkája a Jobb agyféltekés rajzolás című könyve.
1947-ben a UCLA-n (University of California at Los Angeles) végzett rajztanárként, majd 1976-ban doktori címet szerzett a művészet, oktatás és érzékelés témakörében. 1979-ben megjelent a Jobb agyféltekés rajzolás, 1986-ban a Jobb agyféltekés művész, majd 2004-ben a Színes jobb agyféltekés rajzolás című könyve. 1978-tól a Long Beach-i Kaliforniai Állami Egyetem művészeti tanszékén tanított és végzett kutatásokat, amíg a 91-ben nyugdíjba nem ment. Rendszeresen tart előadásokat egyetemeken, művészeti iskolákban, és olyan vállalatoknál, mint az AT&T, a Walt Disney Company és az Apple Inc. Betty Edwards a kaliforniai Santa Monicában él.
A Jobb agyféltekés rajzolás című könyv több millió eladott példányával a világ legszélesebb körben alkalmazott rajztankönyve. Nem pusztán rajztechnikákat, hanem egy új látásmódot tanít, melynek pozitív hatása az élet más területein is tapasztalható. Edwards egy, a modern agykutatás eredményeit felhasználó, teljesen új oktatási módszert dolgozott ki, a jobb agyféltekés rajzolást, amely gyakorlatban alkalmazza Roger Sperry-nek (Nobel-díjas neurobiológus, neuropszichológus) az emberi gondolkodás kettős természetéről szóló úttörő felfedezéseit. A módszer hamar rendkívül sikeres lett, és már világszerte milliók tanultak ezzel a módszerrel rajzolni.
Lényege, hogy a domináns bal agyfélteke tudását – hogy hogyan kéne kinéznie annak, amit le szeretnénk rajzolni – figyelmen kívül hagyva, a jobb agyfélteke vizuális képességeit előtérbe helyezve, tisztán a látványra koncentrálva rajzoljunk. A három-négy-öt napos tanfolyamok azért hoznak rövid időn belül látványos eredményt a rajzkészségben, mert igazából nem rajzolni tanulnak a részvevők, hanem egy látásmódbeli váltást, egy mentális váltást gyakorolnak a két agyfélteke működésmódja között.