Bővebb ismertető
Karig Sára nevét sokan ismerik a Népek Meséi sorozatból, Bulgakov-fordításaiból, és talán még az 1947-es választásokkal kapcsolatos szerepéről is hallottak jó néhányan. 1988-89-ben elmesélte fordulatos élettörténetét Bakonyi Évának. Az interjú, s vele az interjúalany most új életre kel: megtudjuk, hogy a bajai úrilányból hogyan lett szociáldemokrata, Radnótiék és a Szent-Györgyi család barátja; hadifoglyok, bujkáló zsidók, árva gyerekek megmentője, utóbb a Világ Igaza; a kék cédulás választások leleplezője, majd hat évig vorkutai fogoly, hazajövetele után pedig évtizedekig az Európa Könyvkiadó szerkesztője, neves műfordító, akinek köszönhetően számos orosz, bolgár és ukrán irodalmi mű szólalt meg magyarul. A szöveget jegyzetekkel, annotált névmutatóval és fényképekkel adjuk közre.
Hiszek egy hazában címmel ad fricskát a honi közállapotoknak az író-humorista.Kántor Péter esszéje, Darida Veronika, Margócsy István és Pál Sándor Attila recenziója, Bödecs László és Fenyvesi Orsolya versei, Bödőcs Tibor, Darvasi László és Csikós Attila prózája, Mán-Várhegyi Réka tárcája, Torma Tamás építészet, valamint Stőhr Lóránt filmes műbírálata az Élet és Irodalom idei 40. számában.
Olvassa el a teljes cikket a Mindennap Könyv oldalon! >>
„Ritoók példaadó objektivitása hasonlóképpen bámulatos: elfogódottság és harag nélkül ír, elismerve és kritizálva minősít, érvel, ellenérvel, s könyve szinte észrevétlenül nő túl önmagán...”Demény Péter interjúja Szilágyi Júliával, Perecz László esszéje, Csehy Zoltán kritikája, Gábor György recenziója, továbbá Izsó Zita és Orcsik Roland versei, Balássy Fanni, Csabai László, Tamás Zsuzsa és Tóth Gábor Ákos prózája, Grecsó Krisztián televíziósműsor-bírálata, Molnár Zsófia színikritikája olvasható az Élet és Irodalom 2020/8. számában.
Olvassa el a teljes cikket a Mindennap Könyv oldalon! >>