Bővebb ismertető
Anna csak élni szeretné az életét. Arról nem tehet, hogy beleszeret egy nála harminc évvel idősebb férfiba. Legalább lenne gazdag! A mama persze tudja, mitől döglik a légy. Lánya már rég magazinok címlapján viríthatna, jómódú pasikkal flörtölhetne, és ehhez természetesen az ő tanácsait kérhetné ki. A fitt ötvenes hölgy saját kispolgári miliőjében a legnagyobb úriasszony. Különlegeseket főz, és érdekes módon egyengeti lánya karrierjét. Így aztán a család kapcsolatba kerül felsőbb körökkel, majd belekeveredik egy kis hamisítási ügyletbe. Mindezt végigkíséri Márta néni, aki egy érintés alapján tudja, kinek mennyi az adótartozása, és ki ül majd kinek a bűnéért. Anna egy igen jól sikerült kalandja után titokban világsztár lesz, a papája egy másik véletlen folytán magas pozícióba kerül. Aztán hirtelen mindenkinek fenekestül felfordul az élete.
Patik László nagyon is aktuális őrült meséje pillanatról pillanatra más és más szituációba sodorja az olvasót. Mintha egy szürreális, tragikomikus magyar rémálom kellős közepébe csöppentünk volna: szorongunk, miközben folyamatosan röhögünk magunkon, a kisszerűségünkön, és azon, hogy nálunk ez az egész nem is annyira abszurd.
"
Anna tizennyolc éves, felnőtt nő. Úgy döntött férjhez megy. Nem akárkihez, hanem a iskolája igazgatójához.Nagy bejelentésre készül a tizennyolc éves Anna. Házasodni fog, de nem tudja, hogyan mondja el édesapjának, hogy beleszeretett egy nála jóval idősebb férfiba. Staub Viktória Judit olvas fel Patik László Anna, édes című regényéből.
Olvassa el a teljes cikket a Mindennap Könyv oldalon! >>"
„Ha nem remélnék belátható időn belül számomra elfogadható demokráciát, már lábbal szavaztam volna.” – interjú Patik Lászlóval.Patik László Anna, édes című regénye humoros, szatirikus látlelet napjaink Magyarországáról. A könyv a napokban jelent meg. A szerzőt az új regényről, hőseiről faggattuk.
Olvassa el a teljes cikket a Mindennap Könyv oldalon! >>
Csak a pénzre hajtanak a nők?Manapság csak a pénzért házasodunk? Milyen életcél az a fiatal nőknél, hogy csak gazdag férjet fogjanak maguknak? Fel lehet erre építeni egy egész életet? Tényleg erről szól ma zömében a párválasztás? Patik László Anna, édes című könyvében egy igen éles társadalomkritika rajzolódik ki, ami néhol már-már politizálásba is áthajlik, ugyanakkor mégis többnyire könnyed, megmosolyogtató, de kicsit groteszk is. Elgondolkodtatja olvasóit.
Olvassa el a teljes cikket a Mindennap Könyv oldalon! >>
Volt ő minden, néptáncos, katona, egyetemista, igazgató, aztán írni kezdett.
A Közgázon diplomázott, ráhúzott még két évet, adtak neki egy doktori címet. Állítólag, felszámoló volt. Megnősült, aztán hogy, hogy nem, maga sem érti, lett három gyereke. Leányfalun vett egy romot, amit kicsinosított. Ott élnek. Mit lehet falun csinálni? - tette fel a kérdést magának. Szóval, megírta Leányfalu legendáriumát, az Apás szülést, az Éjjeli lepkéket, néhány drámát. Aztán, mire feleszmélt, már késő volt, beleragadt az írás mocsarába. Kicsit remete lett. Írja a történeteit. Minden nap. Egyiket a másik után.