Bővebb ismertető
1323. Alighogy Anjou Károly serege visszatér a tengermellékről, az ország déli fertályán ismét zavarossá válik a helyzet. Úgy tűnik, Subics Mladent hiába fosztották meg zsarnoki hatalmától, ő csak egyike volt a gondok okozóinak, s a rend helyreállítása érdekében előbb-utóbb ismét hadjáratot kell indítani Szlavónia, Horvátország és Dalmácia területére.
A királyságban ennek ellenére végre megszilárdulni látszik a béke. Az uralkodó feladja több mint egy évtizede tartó, önkéntes temesvári száműzetését, és birodalma szívében, Visegrádon kezd új, minden korábbinál fényesebb hatalmi központ építésébe. Míg a gazdasági zűrzavar megfékezése céljából, tárnokmestere több éves munkáját megkoronázva, új pénz verését rendeli el és külpolitikai kapcsolatait is sikeresen rendezi, az utódnemzés kérdésében továbbra is setét fellegek tornyosulnak fölé.
Gutkeled Miklós, az Anjou-sereg hadnagya váratlan kitüntetést kap Károlytól, amit azonban egy diadalmas hadjárattal kell kiérdemelnie. Parancsnoksága alatt vele tart Lackfi István, akit egyre többen emlegetnek Magyarország fehér sárkányaként, és Bátor Attila, aki úgy hiszi, végleg elveszítette családját, s így nem maradt más számára, csak a kegyetlen bosszú.
Bíró Szabolcs tizenöt kötetesre tervezett történelmi regényfolyamának harmadik része egyben egy trilógia záróakkordja is. Az utolsó tartományúrig a széria eddigi legkomorabb hangvételű, legsötétebb tónusú regénye, mely bizonyos szereplőktől talán örökre elbúcsúzik, miközben megágyaz egy új korszaknak, és még mélyebbre vezeti az olvasókat a XIV. század sűrűjébe.
A legeslegjobb magyar történelmi könyvsorozatA nagyszabású, 15 kötetesre tervezett (egyébként több trilógiából felépülő) történelmi sorozat, az Anjouk már akkor felkeltette a figyelmemet, amikor az előzménykötetével, a Non nobis, Domine 800 oldalas összeolvasztott verziójával csupán pár éjszaka alatt végeztem. Nem volt ez másként ezzel az eddig megjelent három kötetnyi trilógiával sem. Személy szerint teljes bizonyossággal jelentem ki, hogy amennyiben egy külföldi szerzőről lenne szó, már régen világhírű lenne, mi több, szerintem még HBO sorozat is készült volna könyveiből, így azonban szerény hazánk csodálatos írója előtt csak mi, magyar olvasók tudunk fejet hajtani. Teszem ezt én is örömmel, és már itt megjegyezném, hogy ezeket a történelmi köteteket érdemes lenne kötelezővé tenni az iskolákban, és nem tartom kizártnak, hogy generációk múlva (vagy korábban) ez az álom akár valóra is válhat.
Olvassa el a teljes cikket a Mindennap Könyv oldalon! >>
Bíró Szabolcs teljesen új oldalát mutatja be a Lázár evangéliuma lapjain.Április 20-án jelenik meg a nagy sikerű szerző középkorijárvány-regényként aposztrofált új munkája, melyet öt nappal később, április 25-én be is mutatnak a szélesebb olvasóközönség előtt.
Olvassa el a teljes cikket a Mindennap Könyv oldalon! >>
Márciusban és áprilisban összesen négy alkalommal találkozhatnak az érdeklődők a szerzővel.A felvidéki származású Bíró Szabolcs íróként, újságíróként, rockénekesként és hagyományőrzőként egyaránt tevékenykedik, történelmi témájú regényei Anjouk-sorozat néven futnak, emellett krimiket, útinaplót, gyerekkönyvet is írt már, továbbá a Szent György Lovagrend tagja és Eger Kulturális Nagykövete. 2016 óta rendszeresen zajló, 2020 tavaszán ismét folytatódó turnéja évről évre megújuló hagyománynak számít a szerző rajongóinak körében.
Olvassa el a teljes cikket a Mindennap Könyv oldalon! >>
A Lázár-napló első része április 2-án 18 órakor kerül fel az Athenaeum Kiadó Facebook oldalára.Április 20-án jelenik meg Bíró Szabolcs legújabb, Lázár evangéliuma című középkorijárvány-regénye az Athenaeum Kiadó gondozásában. Az író ötrészes videósorozatot készített a történelmi horrorhoz, amely abból az alapötletből építkezik, hogy milyen lett volna, ha 1348-ban a pestis helyett élőholtak özönlik el Európát – és persze a Magyar Királyságot. A Lázár-napló első része április 2-án 18 órakor kerül fel az Athenaeum Kiadó Facebook oldalára.
Olvassa el a teljes cikket a Mindennap Könyv oldalon! >>