A Börtöntöltelék betekintés Vonnegut Amerikájába, ahol mindent áthat a végtelenül aljas és becstelen politika. E keservesen mulatságos mesében Walter F. Starbuckot, az egykori harvardi diákot, a Nixon-rezsim munkatársát kísérjük el börtönbe vezető útján. A Mester jellegzetes...
A Börtöntöltelék betekintés Vonnegut Amerikájába, ahol mindent áthat a végtelenül aljas és becstelen politika. E keservesen mulatságos mesében Walter F. Starbuckot, az egykori harvardi diákot, a Nixon-rezsim munkatársát kísérjük el börtönbe vezető útján. A Mester jellegzetes fekete humora ezúttal is feledhetetlen figurákkal és az abszurditás tökéletesre polírozott drágaköveivel ajándékoz meg bennünket.
Jóformán rögtön szerelmet vallottam Ruth-nak, mihelyt kikerült a kórházból, és nekem kezdett dolgozni. Kedves, mókás és megértő - de mindenekfölött pesszimista módon válaszolt. Hitte - és meg kell mondanom, jogosan hitte -, hogy minden emberi lény természettől gonosz, akár kínzó, akár áldozat, akár tétlen szemlélő. Csak értelmetlen tragédiákat tudnak előidézni, mondta, hiszen megközelítőleg sem eléggé értelmesek ahhoz, hogy véghezvigyék mindazt a jót, amit akarnak. Betegség vagyunk, mondta, amely a világegyetemnek egyetlen kis salakdarabkáján fejlődött ki, de elterjedhet.
Kurt Vonnegut (Indianapolis, 1922. november 11. – New York, 2007. április 11.)
Amerikai regényíró és esszéista. Pályája kezdetétől 1975-ig Kurt Vonnegut Jr. néven írt. A 20. század második felén átívelő írói munkássága a kortárs amerikai irodalom és ellenkultúra egyik legnagyobb és legnépszerűbb alakjává, kultikus figurájává avatta.
Munkásságának terjedelme szerint a kevéssé termékeny írók közé tartozott: tizennégy regény, háromkönyvnyi elbeszélés, pár esszé- és visszaemlékezés-kötet fűződik nevéhez, ez azonban írói értékén nem változtat. Humanista (szekuláris humanizmus) világnézete, bölcs társadalombírálata, kritikus, de ugyanakkor a kíméletlenségig őszinte egyénisége, szarkasztikus humora, valamint sajátos hangulat- és világteremtő képzelete (például Kilgore Trout, bokononizmus) vitathatatlanul a legnagyobb hatású 20. századi irodalmi egyéniségek közé emelte. Ellenlábasai szerint alapvetően kommunisztikus, Amerika- és kereszténységellenes eszmeisége – népszerűségével párosulva – felelőssé tehető a 20. század vége amerikai társadalmában bekövetkezett morális válságért.
Legismertebb és világszerte legtöbb kiadást megért regényei a Macskabölcső, Az ötös számú vágóhíd és a Bajnokok reggelije. Magyarul valamennyi regénye, két-két önéletrajza, elbeszélés- és esszékötete is megjelent. Több regényét saját maga illusztrálta hanyag vonalvezetésű, egyéni rajzaival.
Amennyiben az Ön által választott könyvesbolt neve mellett
1-5
szerepel, kérjük kattintson a bolt nevére, majd a megjelenő elérhetőségeken érdeklődjön a készletről és foglalja le a könyvet.