Mihez kezd Ön, ha a barátnője hatvanadik születésnapja egybeesik a barátja harmincadik születésnapjával? Helytelen-e letagadni a korunkat netes párkeresésnél? Erkölcstelenség-e főnöztetni, amikor az egyik gyerekünk tetves? Tényleg twittel a Dalai Láma, vagy az egyik titkára...
Mihez kezd Ön, ha a barátnője hatvanadik születésnapja egybeesik a barátja harmincadik születésnapjával? Helytelen-e letagadni a korunkat netes párkeresésnél? Erkölcstelenség-e főnöztetni, amikor az egyik gyerekünk tetves? Tényleg twittel a Dalai Láma, vagy az egyik titkára csinálja helyette? Akkor ma a technika az ötödik elem? Vagy az a fa? Lefeküdni valakivel két randi és hatheti sms-ezés után ugyanaz, mint férjhez menni két találkozás és hat hónapi levelezés után Jane Austen korában? Mindezeken és más modern dilemmákon emésztődve csetlik-botlik Bridget Jones a szinglianyaság buktatói között és fedezi fel újra a nőiségét abban az életszakaszban, amelyet egyesek képesek az otromba és ósdi "középkorúság" szóval meghatározni. Igen, Bridzselők, Bridget visszajött - ám ezúttal némi meglepetéssel érkezett: felnőtt, legalábbis egy kicsit. Most ötvenegy éves, de a körülmények szerencsétlen alakulása folytán megint egyedül van, és két kisgyerekről is gondoskodnia kell, valamint mellettük is időt szakítani szexi fiatal fiújára. Utolsó találkozásunk óta Bridget fölfedezte a Twittert (ő @JoneseyBJ), lecserélte a chardonnayt koktélra és az önsegélyező könyveket gyermeknevelési szakirodalomra. Korábbi hebrencs kalandjait ezúttal a mély gyász pillanatai ellenpontozzák, amelyek - merjük kijelenteni? - mintha érzelmi érettségről árulkodnának, ám továbbra is képes olyan kelekótyaságokra, mint egy balul végződő botoxoztatás.
Helen Fielding (Morley, West Yorkshire, 1958. február 19. - )
Feltételezések szerint a neve álnév, melyet a 18. századi angol író, Henry Fielding tiszteletére vett fel. Irodalmat hallgatott Oxfordban, majd a BBC-nél dolgozott 10 évig. Némi újságíróskodás után 1995-ben megjelent első regénye a Cause Celeb, egy Afrikában játszódó szatíra.
Az angliai Morley-ban (Nyugat-Yorkshire) született s ma Londonban és Los Angelesben is van háza.Első nagy sikere a Bridget Jones naplója, mely eredetileg nem regénynek készült. A történetet heti folytatásokban ’97-ben és ’98-ban közölte a The Independent és a Daily Telegraph. A folytatásos naplóval egyre népszerűbb lett s kiadója felkérte, hogy írjon magáról. Ehhez azonban nem volt kedve: épp a Karib-térség gazdasági problémáiról készült szatírát írni. Végül megegyeztek abban, hogy a naplóból ír regényt. A siker minden várakozást felül múlt, 1998-ban az Év Brit Könyve lett mely fél évig vezette a sikerlistákat.
2000-ben jelent meg a Mindjárt megőrülök! Bridget Jones naplója 2. , majd 2001-ben a harmadik rész Bridget Jones életvezetési tanácsai címmel. 2004-ben Olivia Joules és a túlfűtött képzelet címen jelent meg regénye.
Férje Kevin Curran vígjátékíró, aki többek között a Simpson család társszerzője. A 2000-es évek elején Helen is megjelent az egyik részben, ahol saját magát alakította.
Gyermekeit 44 és 46 éves korában hozta a világra.Írói erényeiről megoszlanak a vélemények: egyesek istenítik, mások bírálják felszínességét.Saját maga mindig azt hangsúlyozza: Helen Fielding NEM Bridget Jones!
Amennyiben az Ön által választott könyvesbolt neve mellett
1-5
szerepel, kérjük kattintson a bolt nevére, majd a megjelenő elérhetőségeken érdeklődjön a készletről és foglalja le a könyvet.