Erdős Virág kétszer száz budapesti képe - száz vers és száz fotó - nem bagatell darabok. Megrendítenek és megnevettetnek. Meglepő, hogy milyen ismerősek. Ennek a Budapestnek a lakói észrevenni nem akart emberek, akik pedig a honfitársaink, és észrevenni nem akart mondatok, amiket...
Erdős Virág kétszer száz budapesti képe - száz vers és száz fotó - nem bagatell darabok. Megrendítenek és megnevettetnek. Meglepő, hogy milyen ismerősek. Ennek a Budapestnek a lakói észrevenni nem akart emberek, akik pedig a honfitársaink, és észrevenni nem akart mondatok, amiket pedig mi mondunk ki és nekünk mondanak. Ezek a budapesti képek rólunk szólnak. Budapest határai nem a város határai: Erdős Virág könyve az országról szól, amelyben élünk.
„Prózaverstől a klasszikus „srófra járó” versen át a szabadversig” – Erdős Virág interjú „Én viszonylag kevés verset írtam világéletemben” – mondja a költő, író Erdős Virág új kötete kapcsán, amely az Udvarok, a Másmilyen mesék, A Trabantfejű Nő, az ezt is el és a világító testek című kötetekből válogat, és ehhez tesz hozzá új, illetve kötetben még meg nem jelent verseket. Olvassa el a teljes cikket a Mindennap Könyv oldalon! >>
1968-ban született Budapesten. József Attila-díjas író, költő, drámaíró.
Fotó: Valuska Gábor
Művei
Udvarok (Városháza, 1993), Belső udvar(JAK-Kijárat, 1998), Lenni jó (Magvető, 2000), Másmilyen mesék (Magvető, 2003), Eurüdiké (Magvető, 2007), A merénylet (Palatinus, 2008), A Trabantfejű Nő (Palatinus, 2011, 2013), Pimpáré és Vakvarjúcska (Móra, 2012), ezt is el (Magvető, 2013), Adjon az Isten (Magvető, 2013), Négyeshatos (Magvető, 2014), Világító testek (Magvető, 2016), Hátrahagyott versek (2017), ötven plusz (2018)
Amennyiben az Ön által választott könyvesbolt neve mellett
1-5
szerepel, kérjük kattintson a bolt nevére, majd a megjelenő elérhetőségeken érdeklődjön a készletről és foglalja le a könyvet.