Bővebb ismertető
Jill Tomlinson: A földimalac, aki semmiben sem volt biztos
Ez itt Pim. Pim földimalac. Az orra kicsit olyan, mint egy igazi malacé, a farka leginkább kengurufarokhoz hasonlít, ásókarmai vannak, és termeszt eszik.
De Pim még csak most született, és egyáltalán nem biztos benne, hogy ki is ő, és mi iső.
Mit jelent földimalacnak lenni? Pim elhatározza, hogy kideríti.
Hupp, a bagoly, Szuzi, az elcsavargott kiscica, Ottó, a pingvinfióka, Pongó, a gorillakölyök és Hilda, a tyúkocska után elérkeztünk a sorozat záró kötetéhez. Pim, a kis földimalac ugyanolyan kedves, okos és kíváncsi állatkölyök, ahogy az eddigi Jill Tomlinson-Anna Laura Cantone hősök - nagyon könnyű őt megszeretni!
Ajánljuk nagy ovisoknak, kisiskolásoknak, akár önálló olvasásra is.
5 éves kortól.
Már megjelent:
A bagoly, aki félt a sötétben
A cica, aki haza akart menni
A pingvin, aki mindenre kíváncsi volt
A gorilla, aki olyan akart lenni, mint az apukája
A tyúk, aki soha nem adta fel
Jill Tomlinson (1931 - 1976)
Soha nem akart író lenni. Operaénekes akart lenni, aztán úgy döntött, inkább családot alapít. De közbeszólt egész életét befolyásoló betegsége, így másfelé kellett teremtő energiáit elvezetni. Elkezdett egy újságíró-iskolát, és a harmadik óra után úgy döntött, hogy gyerekkönyveket fog írni.Nem volt könnyű a kezdet. Első meséjét, a Buszt, aki templomba ment-et tizenhat kiadó utasította vissza, míg végül elfogadták és képeskönyv formában megjelenhetett. Az elsőt még számos képeskönyv követte, de így idő után szűknek érezte a formát. Írt öt rövid történetet egy tyúkról, aki meg akarja látogatni a nagynénjét és a kiscsibéit.A kiadója úgy gondolta, ha ír öt hasonló hangvételű történetet, az jól illik az új, felolvasós sorozatukba. Miután jó sokat, keményen gyúrták a szöveget a kiadóval, megjelent a a Tyúk, aki nem akarta feladni, amit hamarosan követett a Macska, aki haza akart menni.A sorozat következő kötetét az egyre súlyosabb betegség árnyékában írta. Az egyre rosszabb fizikai tünetek okára éppen a megjelenéskor derült fény – Jill Tomlinson-nak sclerosis multiplexe volt, ami egy idegbénulásos betegség. De éppen ez a könyv, A bagoly, aki félt a sötétben, hozta meg a legnagyobb sikert és ismertséget. Így aztán a betegség sem szegte kedvét! Ugyan írni nem tudott, de a családja segítségével egymást követték a könyvek. Állandó, szinte megválaszolhatatlan kérdéseire választ kerestek, elvégezték a könyvekhez szükséges kutatásokat. Ugyanis minden kis állatról szóló meseregényt alapos kutatás előzte meg. Ez természetesen a végeredményen nem látszik – a tudást nem beleírta, hanem felhasználta a művekben. A könyvekben a kedvessége és a humora minden nehézséget legyőz. Emlegette is, hogy nincs még egy író, aki sem olvasni, sem írni nem tud.
Amíg tisztán tudott beszélni, nagyon szerette maga olvasni a meséit a gyerekeknek vagy a barátainak, és gyakran elment kerekesszékkel a helyi iskolákba is felolvasni. Ahogy a Hupp, a bagolyfióka vijjogását megszólaltatta, az emlékezetes maradt minden hallgatójának.
Azt mondta, azért ír gyerekeknek kis állatokról, mert így rögtön, gond nélkül tudnak az érzelmekkel azonosulni, és nem akadályozzák ebben a társadalmi előítéletek, a bőrszínük vagy anyagi helyzetük.
Tomlinson hirtelen, váratlanul halt meg, 45 évesen. De a könyveiben örökké megmarad pezsgő, szabad, gondoskodó személyisége.