Bővebb ismertető
"Mesét hallgatni és mesélni öröm. A népmesék a gyerekek számára ismerős és érthető nyelven szólnak a világról, arról, hogy minden változik és megváltoztatható, hogy az élet családdal, barátokkal, növényekkel, állatokkal együtt teljes, varázslatokkal és próbákkal teli, izgalmas kaland.
A Gingalló című, magyar népmeséket egybegyűjtő kötetet jó szívvel ajánlom nagyobb óvodásoknak éppúgy, mint alsó tagozatos iskolásoknak. A tíz téma köré csoportosított történeteket közmondások és szólások kísérik, ám az eddigiektől eltérően ezeket most elrejtettük két nagy képben is. A játék által okozott felismerés örömén túl azt remélem, hogy Láng Anna szólás-mondásokat megjelenítő böngészője segít abban, hogy a népköltészeti alkotásoknak ez a különleges szelete se merüljön feledésbe, hanem beépüljön a gyerekek aktív szókincsébe."
Bajzáth Mária mesepedagógus,
a Népmesekincstár mesepedagógiai módszer kidolgozója
"Bajzáth Mária vagyok, az ELTE Pedagógia Pszichológia karán végeztem neveléstudományi bölcsészként, és tanárként és tanító néniként is szereztem diplomát, gyűjtöttem tapasztalatokat. 1990 óta foglalkozom gyerekekkel és népmesékkel, vezetek mesetáborokat. Leginkább az a kérdés foglakoztat: hogyan lehet mesék segítségével, didaxis nélkül nevelni, és tanítani a taníthatatlant?
Az alapítás óta veszek részt a Meseközpont Alapítvány munkájában, 2014 óta szakmai vezetőként, a különböző tábori programok, a képzések, táborok, mesemondási alkalmak, szakmai napok tartalmának kidolgozása, megvalósítása, minőségbiztosítása a feladatom.
A munkám izgalmas, kreatív szellemi kaland, igazi örömforrás."