Bővebb ismertető
2001-et írunk. Békéscsaba teljes fiatalsága a Csabai Garabonciás Napokra, azaz a diákpolgármester-választásra készül, ami hatalmas történés a város életében. A helyi iskolák csapatai azért küzdenek, hogy a hét végére az ő jelöltjük győzedelmeskedjen. Roland az elismerésért, Dani a hatalomért, Tamara az elfogadásért szeretne nyerni. Kampányfőnökeik, Enikő, Levente és Brigi a stábokkal lehetetlent nem ismerve harcolnak együtt és egymás ellen is a győzelemért. Kaland, szerelem, intrika, nevetés és sírás szövi át a választás napjait. Majd a versenynek megváltozik a tétje: egyikük hirtelen eltűnik...
Vajon mi a fontosabb? A győzelem vagy a barátság? A siker vagy a szerelem? A hatalom vagy a tisztesség? A Garabonciás Napok próbatételei elképesztő energiákat mozgatnak meg a kamaszokban. A főszereplők egy ponton ráébrednek: a választás itt nem csak a győzelemről szól - sokkal inkább a szeretetről. A hat elszánt középiskolás története által rátalálhatunk magunkban arra a gyerekre, aki egykor csupán saját belső igazságát keresve döntött, mert még nem tudta, mit jelent az a szó, hogy érdek.
Szurovecz Kitti A választás - GarabonCity meséi című regénye ugyan fikció, de a szerző alaposan beleásva magát a mára hatalmas rendezvénnyé duzzadt békéscsabai diákfesztivál történetébe, az oldalakon számos megható, mulattató, izgalmas emléket felidézett. Egykor ő maga is kampányfőnök volt, és a kötet írása során lélekben örömmel utazott vissza a kamaszkorába, amikor a fiatalokat még nem a kütyük uralták, amikor még minden sejtjükkel jelen voltak a garabonciás fáklyák fényénél - ami aztán meghatározta a későbbi életüket. Ők azóta is a szívükkel választanak.
Író, újságíró és tévériporter.
Pályáját még a főiskolás évei alatt, a békéscsabai városi televíziónál kezdte, majd nem sokkal később a Magyar Televízió Navigátor című műsorának riporterévé vált, emellett sikeres női magazinoknak készített interjúkat a művészvilág képviselőivel, és hétköznapi hősökkel egyaránt. 2006-ban megszületett a kisfia, Ádám, ezt követően a mikrofont végleg a tollra cserélte. Mára a Meglepetés, a Nők Lapja Psziché és a NL Cafe rendszeres szerzője lett, emellett riportok írására tanítja a Central Médiaakadémia hallgatóit. Szabadidejében mindig is megszállottan imádott olvasni, nagy örömére mostanában könyvkritikákat ír, és könyves pódiumbeszélgetéseket is moderál.
Első regényét 2010-ben publikálta, Smink nélkül címmel, ezt követte előbb a Gyémántfiú, majd a Fényemberek trilógia. Az Athenaeum Kiadónál önéletrajzi ihletésű, lélektani, szerelmes regényével, a Hópelyhek a válladon című kötettel debütál, amely arra keresi a választ, lehet-e boldog együtt két lélekben mélyen sérült felnőtt. Mint mondja, eddig mindig mások – többnyire az interjúalanyai – történetei inspirálták, ez az első eset, hogy a saját szívét is az olvasói elé tárja. Új regénye szakmai lektora, Faragó Melinda pszichológus a kötetről így nyilatkozott:
„Ez a történet több, mint regény. Igazi lélekgyógyító írás, ami segít felismerni, ha a párkapcsolatunkban bajban vagyunk. Egy nő belső utazásának hiteles krónikája.”