Bővebb ismertető
előszó
Fotó: Köő Adrien
A Kreatív kiadója, a Professional Publislning Hungary idén már 12. alkalommal jelentette meg a Nagy Kreatív Könyv című kiadványt, amely a kommunikációs ügynökségek talán legátfogóbb hazai katalógusa, melyben évről évre bemutatjuk az elmúlt Időszak kreatívtermését. A Nagy Kreatív Könyv sikerét és népszerűségét látva kezdtünk el gondolkozni azon, hogyan lehetne egy ehhez hasonló szolgáltatást a Kreatív szaklap célközönsége egy másik részének, a szűkebb értelemben vett médiapiac szereplőinek Is felkínálnunk.
Ebből az ötletből született meg a Nagy Média Könyv koncepciója. A kiadvány összeállításakor az a cél vezérelt minket, hogy a médiacégek minél szélesebb szegmensének kínáljunk megjelenési és bemutatkozási lehetőséget. Nem titkolt szándékunk, hogy a Nagy Média Könyv a kommunikációs szakma olyan megkerülhetetlen katalógusa legyen, amely segítséget jelent mind a hirdetőknek és az ügynökségeknek, ha a piacot szeretnék jobban megismerni, mind pedig a médiumoknak, ha magukat szeretnék megismertetni, illetve ha a versenytársaikról szeretnének átfogó információkat kapni.
Ahhoz, hogy olvasóink még pontosabb képet kapjanak a hazai médiapiac jelenlegi helyzetéről és kilátásairól, remélhetőleg segítséget jelenthet a könyv első felében olvasható exkluzív kutatás, amelyet az Omlnoom Media Group médiaügynökség és a TNS Hungary kutatóintézet szakemberi állítottak össze felkérésünkre. A kvalitatív és kvantitatív elemeket Is tartalmazó kutatás egyrészt arra próbál választ találni, hogy a felhasználók és a hirdetők hogyan és mennyit használják a különböző médiacsatornákat, továbbá megkísérli bemutatni azt a folyamatot, hogy hogyan hat a digitális televízió megjelenése azok médiafogyasztási szokásaira, akik már rendelkeznek hozzáféréssel Ilyen szolgáltatáshoz.
Reméljük, hogy nem csak ml, de az olvasók és felhasználók is szeretni fogják a hagyományteremtőnek szánt kiadványt, és jövőre egy még alaposabb és átfogóbb katalógust tehetünk majd le az asztalra! Jó böngészést!
Vándor Ágnes
Kreatív csoport, divízióigazgató