Bővebb ismertető
Az első szó jogán
Éveken keresztül hiányérzetem volt, ahogy végignéztem az újságos pavilonok kínálatán. Mándy szavaival élve: kell egy csapat!
Tovább gondolva pedig: kell egy lap, amiben minden benne van, ami fontos lehet, ami építi a szellemet és a lelket egyaránt!
A legendás IPM pont ilyen volt, s most, az újraindulásnak ugyanúgy örül a taxis és a körzeti orvos, mint a pincér vagy a közgazdász. Futótűzként terjedt a híre, az emberek egymásnak suttogták, vagy kiabálták: - Hallottad, hogy megjelenik az IPM? Mindenki örült, akár férfi volt, akár nő. Mi is a férfi-nő témáját járjuk kicsit körül első számunk hasábjain, amolyan ipéemes stílusban. Most kedves férfitársaim kitudódott például, hogy képletesen szólva: Éva oldalbordájából valók vagyunk. Az igazat megvallva én nem is vágyom ennél sokkal többre, hiszen, ha belegondolunk: egy férfinak nincs is annál jobb dolog, mint egy női testben lenni
Ahogy felidézem a régi számokat, nem tudom, kinek mi, nekem például először Valejo festményei tűnnek elő a múltból, és persze a Szárnyas fejvadász még a film előtt, novellaként. Emlékszem, kipkult arccal olvastam az érdekes vagy izgalmas írásokat.
A régi számok ma is nagy becsben pihennek a könyvespolcomon, nem volt szívem kidobni óTíet, sőt tudok családokról, ahol apáról fiúra öröklődtek.
Az IPM-kultusz e lapszámunkkal megkezdi másodvirágzását, ami reményeim szerint legalább olyan dicsőséges lesz, mint annak eló'tte volt.
Az IPM világa e gyorsan változó, olykor vibráló korban az újdonságokra nyitott, friss információra éhes, művészetekre, tudományra, kultúrára fogékony, igényes, Gondolkodó Ember világa. A magazin ma sem nélkülözheti az archeológiai és történelmi írásokat csakúgy, mint a technika- és kultúrtörténeti cikkeket. Tudományos érdekességek és szenzációk épp úgy lesznek hasábjainkon, mint irodalom a Pilvax rovatban, és logikai játékok az Elme-bajnokságban.
Fölösleges is tovább részletezni, mert mi már tudjuk; az élmény majd önmagáért beszél.