Bővebb ismertető
Részlet:
SZERKESZTŐI ELŐSZÓ
Kultúra napi gondolatok*
Bensőséges számomra a magyar kultúrának az a része, amelybe egyaránt tartoznak az anyák szavai, szótagjai, amelyeket egészen kicsike gyerekeiknek mondanak, és az Arany balladák.
De bensőségesnek fogom megélni azt a - ma utópiának látszó - kultúrát is, amelyikben nem kell tudomásul vennünk, hogy van magyar szegénység, és tömeges, s ami ezzel együttjár, hogy elviseljük, hogy nem tehetünk ellene.
Bensőséges lesz számomra az a kultúra, amelyikben az értelmiségen belüli egyik kör hangadójának nem kell, hogy leprolizza Zámbó Jimmyt és a tömeget, amelynek királya, s nem kell nagyvonalúan elhatárolnia magát ettől az izléstelenségtől amit egyébként tolerál, mert toleráns.
1976-ban született Gyulán, jelenleg is itt él. Egykori középiskolájában, az Erkel Ferenc Gimnáziumban tanít magyart és történelmet, 2006-tól a Bárka folyóirat szerkesztője.
Első novelláskötete 2003-ban jelent meg, Szindbád nem haza megy címmel, a Tiszatáj Alapítvány gondozásában.
Második kötete, az Árnyas utcai szép napok ugyancsak a Tiszatájnál, a 2008-as könyvhéten látott napvilágot, s ugyanúgy elbeszéléseket-novellákat tartalmaz.
A térképnek, háttal címmel 2010-ben jelent meg kispróza-kötete, a Gyulai Hírlap Kiadó szerkesztésében.
A 2011-es könyvhétre Kis és egyéb világok című kritikakötetével jelentkezett a FISZ-nél, amely 2015-ben, ugyancsak a könyvhétre, Ki mondta, hogy jó volt című regényét is kiadta.
2015 őszén jelent meg – Farkas Zoltán, az Ektomorf zenekar énekesének közreműködésével – Outcast című életrajzi kötete, az Athenaeum gondozásában.
Novelláit angol, német, olasz, román és szerb nyelvre fordították le.