kategória
szerző
cím
sorozat
kiadó
ISBN
évszám
ár
-
leírás
Előrendelhető
A mezők bármelyike illeszkedjen
A mezők mind illeszkedjen

Bertalan Károly - Turisták Lapja 1942. januárius-december [antikvár]
 
Részlet az 1. számból: Hegyi Szent Bernát a turisták védőszentje. Írta: Walter János piarista, Róma Életem egyik feledhetetlen szép élménye volt a Nagy szentbernát-hegy megmászása. A test és a lélek együtt emelkedett a Magasságok felé. Az a csodálatosan szép képsorozat, amely utam minden kanyarulatánál elém tárult, sokáig zengett lelkemben, mint a megpendített hárfa húrjának lágyan zsongó hangja... Amikor a Turisták Lapja tavalyi májusi számában Déchy Liane kedves cikkét olvastam, megfogott...
online ár: Webáruházunkban a termékek mellett feltüntetett fekete színű online ár csak internetes megrendelés esetén érvényes.
12000 Ft
Szállítás: 3-7 munkanap
Részletesen erről a termékről
Bővebb ismertető
Részlet az 1. számból: Hegyi Szent Bernát a turisták védőszentje. Írta: Walter János piarista, Róma Életem egyik feledhetetlen szép élménye volt a Nagy szentbernát-hegy megmászása. A test és a lélek együtt emelkedett a Magasságok felé. Az a csodálatosan szép képsorozat, amely utam minden kanyarulatánál elém tárult, sokáig zengett lelkemben, mint a megpendített hárfa húrjának lágyan zsongó hangja... Amikor a Turisták Lapja tavalyi májusi számában Déchy Liane kedves cikkét olvastam, megfogott néhány mondata. A Kaukázust kutató Déchy Mór jótollú unokája a többi közt ezt írta lapunk hasábjain: „Szeretném, ha a visszatért magyar csúcsok felé olyan lélekben felkészült, igazi „hegyi' magatartást tanúsító magyar alpinisták indulnának, akik nemcsak kalapjukon viselik szent Bernát plakettjét, hanem szívükben és messzenézö, viharálló, tiszta szemükben is méltó védencei e férfiasan kemény, alázatos és önfeláldozó szentnek". Egyéb indíték híján talán ez az egyetlen mondat is arra serkentett volna, hogy megírjam szent Bernátunk élettörténetét, de régi tervem volt amúgyis megismertetni a magyar hegymászókkal védőszentjük tanulságos életét.
Bertalan Károly művei
Csáky Szilárd művei
Császár Károly művei
Czekelius Giinther művei
Czirják Károly művei
Dr. Cholnoky Jenő művei
dr. Cserenyey Géza művei
Dr. Csury Jenő művei
Dr. Dékány Mihály művei
dr. Glatz Konrád művei
Dr. Jaskó Sándor művei
Dr. Kessler Hubert művei
Dr. Komarnicki Gyula művei
Dr. Margittay Rikárd művei
Dr. Puky Pál művei
Dr. Szabó Zoltán művei
Gili János művei
Herdinand Rudolf művei
Horváth Andor művei
Ifj. Xántus János művei
A szerzőről
Jankovics Marcell művei
Jankovics Marcell (Budapest, 1941. október 21. – Budapest, 2021. május 29.) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Balázs Béla-díjas magyar rajzfilmrendező, grafikus, könyvillusztrátor, kultúrtörténész, író, politikus. 1998-tól 2000-ig, majd 2010. augusztus 1. és 2011. október 15. között a Nemzeti Kulturális Alap Bizottságának elnöke volt.

Apja Jankovics Marcell (1906–1970) banktisztviselő, anyja Bartha Margit (1906–1981?), nagyapja id. Jankovics Marcell (1874–1949) író, politikus, ügyvéd volt. Nővére Jankovics Eszter (1934). Apjukat 1950-ben koholt vádak alapján letartóztatták, és életfogytiglani kényszermunkára ítélték. '56-ban kiszabadították; a forradalom leverése után felügyelettel szabadlábon maradhatott. Közben családját 1951-ben kitelepítették, ahonnan csak 1953-ban térhettek vissza. A gyermek Marcell 1955-től a Pannonhalmi Bencés Gimnáziumba járt, ott is érettségizett.

1959–1960 között segédmunkásként dolgozott, majd 1960-tól a Pannónia Filmvállalathoz (ma Pannóniafilm Kft.) került, ahol fázisrajzolóként kezdett. 1965-ben rendezőnek nevezték ki, majd három évig, 1968-ig Dargay Attilával és Nepp Józseffel közösen készítették a nagy sikerű Gusztáv című rajzfilmsorozatot.Sisyphus (1974)

1971–72-ben a Képző- és Iparművészeti Gimnáziumban tanított animációt. 1973-ban a Hanna-Barbera megvásárolta a János vitéz forgalmazási jogát, hogy aztán sehol se mutassák be. A Sisyphus c. munkáját 1974-ben Oscar-díjra jelölték.

Küzdők c. alkotásával 1977-ben elnyerte a cannes-i fesztivál legjobb rövidfilmnek járó Arany Pálma-díját. Az akkori kultúrpolitika jellemző epizódjaként Jankovics helyett mást küldtek ki a díj átvételére. 1981-től pedig az Iparművészeti Főiskolán tanít szintén animációt. 2 évvel később elkészült Az ember tragédiájának animációs film forgatókönyve.

1994-ben a Magyar Művészeti Akadémia tagja lett, majd két évvel később kinevezték a Pannóniafilm Kft. ügyvezető igazgatójává. Még ugyanebben az évben megpályázta a Duna Televízió elnöki posztját, sikertelenül. A következő évben a Magyar Iparművészeti Egyetem DLA tudományos fokozattal rendelkező egyetemi magántanára lett. 1998–2002 között, majd 2010. augusztus 1. és 2011. október 15. között a Nemzeti Kulturális Alap Bizottságának elnöke. 1998-tól Magyar Művelődési Társaság elnöke. 2003-tól a Fidesz Kulturális Tagozatának elnökségi tagja.
Kántor Géza művei
Kertész Jenő művei
Kessler Hubert művei
Kollár Károly művei
Kotsis Ferenc művei
Kreischer Károly művei
Kunfalvi Rezső művei
Ladányi Antal művei
Mendöl Ilona művei
Prinz Gyula művei
Raoul Francé művei
Schulek János művei
Szabó Zoltán művei
Székely Géza művei
Szöllőssy Jenő művei
Thurn-Rumbach István művei
Vieszt Zoltán művei
Bolti készlet  
Vélemény:
Minden jog fenntartva © 1999-2019 Líra Könyv Zrt.
A weblapon található információk közzétételéhez, másolásához a működtetők írásbeli beleegyezése szükséges.
Powered by ERBA 96. Minden jog fenntartva.
mobil nézet