Bővebb ismertető
Előszó helyett, ám mégis: a kiadó jogán szólni szeretnék e vállalikozásról. Tenném ezt azért is, mert a Kedves Olvasónaik talán szokatlan, hogy az ifjúsági szövetség gondozásában jelenik meg egy irodah-ni alikotás. Miért? - teheti fel a kérdést magában.
Mi így, szerény anyagi 'lehetőségeinikkel kívánjuk támogatni a megyében élő fiatal írók alkotásainak megjelenését. Olyan műveket, amelyeik íközelebb hozzák az embert, a múltban élőket és a maiakat; a fiatalokat gondjaiklca:!, problémáikkal, egyéni és közösségi életük teLjességével.
Ezt a sorozatot - a könyv megjelenésének évében fiatalon elhunyt kitűnő újságíró-riporter - Turi Lajos Harcban született című műve nyitotta meg. Az ifjúsági szövetség megalkotásán és létrehozásán a megyénikben fáradozó egyszerű mozgalmi hacco-soknak kívánt a munka emléket állítani. Ezt követte 1968-ban Szaipudi. András Hősök és utódok című szociográfiája, ez a líraian megfogalmazott alkotás, egyszerre villantva fel a múlt és a jelen emberét. Az elmúlt éviben Gárdonyi Béla, a Kisalföld fiatal rovatvezetője tollából jelent meg az Arcok, utak, vallomások című irodalmi riportsorozat.