Bővebb ismertető
Köszöntő
Jó szívvel ajánlom ezt a könyvet mindazoknak, akik nyilatkoztak a nyugdíjasklubokról, beszámoltak egyesületük történetéről, emlékezetessé téve a múltat, amit e könyv nélkül idővel biztosan ellepne a feledés. Ajánlom azoknak, akik kíváncsiak a „titokra", miként is lehet a múlandósággal leselkedő napjainkat megfiatalítani a közösség bátorító emlékezetes szeretetével.
Az Életet az Éveknek Országos Nyugdíjas Szövetség 1989-ben alakult meg, melyet két évre rá követett a megyei szövetség létrehozása. A megyei szövetség, és a Nyugdíjas Képviselet - abban az időben Kamara néven szerepelt -alakulását felvállalta az áldott emlékű dr. Jósvai László. Ebben igyekeztem méltó partnere lenni, majd 1993. decemberétől átvettem a nyugdíjas képviselet vezetését, és Jósvai László halála után - 1995-ben -, egy fél évig a megyei szövetség irányítását. Igyekeztem becsülettel ellátni a feladatot, majd 1996-ban Tóth LászlÓM^W^Wa fel a megyei szövetség vezetését, melyet közmegelégedésre látott el. A nyugdíjas-klubok a megyei és az országos rendezvényeken öregbítették Szabolcs-Szatmár-Bereg megye hírnevét. Öt év eltelte után Tóth László betegsége miatt lemondott, és 2000. májusában GidófalvyAlbert vette át a megyei szövetség vezetését. Ö egy igazi kreatív, határozott egyéniség, aki új alapokra helyezte, és megreformálta a nyugdíjasklubok életét.
Az emberhez méltóbb életkörülmények kialakítása érdekében - ezt az éves munkatervek is igazolják -, igen sokat tettek a nyugdíjasklubok az időskorúak jogaiért, szórakoztatásáért, pihenéséért és egészségvédelméért. A