Bővebb ismertető
KEDVES OLVASO!
Templomunk 25 éves jubileumára írt soraimat a Szentlélek segítségül hívásával kezdem.
Mennyei Király, Vigasztaló,
Igazságnak Lelke,
Ki mindenütt jelen vagy,
És mindeneket betöltesz,
Minden jónak kútfeje és az életnek megadója.
Jöjj el és lakozzál mibennünk.
És tisztíts meg minket minden szennytől.
És üdvözítsd. Jóságos, a mi lelkünket!
Sok minden relatív életünkben. Állhatatlan világunkban örülünk egy házaspár 25 éves ezüstlakodalmának. Egy templom életében a negyed évszázad nem nagy idő, amikor vannak ezernél is régebbi román, vagy pár száz éves gótikus, barokk katedrálisaink is. Hozzájuk képest a mi 25 éve felszentelt templomunk még csecsemőkorban van. Az előbb említett templomok sajátos építészeti-művészeti szépségeit örömmel megcsodáljuk. Töltekezik szívünk a sok szép és mély szimbolikával tanító remekművekből. Ha viszont arra gondolunk, hogy ezekhez nekünk milyen személyes élményünk fűződik, akkor megtorpanunk.
Más a helyzet a mi 25 éve felszentelt templomunk esetében. Isten kegyelméből, még szép számban élünk, akik imádkoztunk és küzdöttünk abban a 30-35 évvel ezelőtti világban, hogy egyáltalán kápolnaépítésre kapjunk engedélyt a lakótelep szélén. De a sok ima, áldozat felajánlása meghozta a várva várt gyümölcsét, mégiscsak kegyeskedtek engedélyezni, először egy ún. 60 m^-es kápolnát, amiből aztán különböző fortélyos megfogalmazással és formálással egy 840 m^-es templom épült. Az égiek, földiek velünk voltak. Ennek építését kezdtük meg 1985-ben, és nyert felszentelést 1987. június 6-án. A két év megfeszített munkája és állhatatos imája mégiscsak meghozta a maga gyümölcsét.
Mi, az építők, akik még vagyunk, ugyan számban és néha erőben megfogyatkozva, szinte hihetetlennek tartjuk, hogy meg se kottyant 2-3 órán belül az öreg Steyrrel egy vagonnyi cementet vagy oltatlan meszet a helyszínre szállítani a szabadhegyi vasútállomásról. Természetesen köztünk is volt sok jó szándékú, de edzésben nem lévő társ, aki a vége felé, amikor megfogta a cementeszsákot, nem kis bosszantásunkra mindjárt a plató mellett leejtette a földre, nekünk egy kis pluszmunkát adva a felszedéssel. Csodálatosak voltak a szombati téglaszállítások, melyre a győri paptestvérek igaz buzgósággal biztatták híveiket. Árky