Bővebb ismertető
Előszó
Ezúttal a BM Tudományszervezési Osztály új kiadványsorozatának második számát ajánljuk az olvasó figyelmébe. A sorozat kiadásával az a célunk, hogy publikációs lehetőséget biztosítsunk a belügyminisztériumi tudományos kutatások folyamatában jelentkező olyan közlemények számára, amelyek eddig terjedelmük, nem a teljes nyilvánosságnak szánt mondanivalójuk, vagy egyéb okok miatt nem kaphattak fórumot.
Közölni szándékozunk hosszabb tanulmányokat, közöttük elsősorban a tudományos fokozat megszerzése érdekében írt és megvédett értekezéseket, vagy azok nagyobb, önálló részleteit, esetleg rövidített változatát. Az elmúlt években számos ilyen disszertáció született a Belügyminisztériumban, ezek hozzáférhetővé tétele összbelügyi érdek, és mindezideig halmozódó adósságunk is volt. Helyet kapnak a kiadványban a tudományos pályázatokra beérkezett és azokon díjazott, a belügyi szakmai munkában jól felhasználható alkotások. Ugyancsak közlünk a kutatások során elért eredményeket, részeredményeket tartalmazó, a tudományos munka folyamatát bemutató írásokat is.
Kiadványunkat mindezek mellett tudományos műhelynek is szánjuk. Jelentkezhetnek benne közleményeikkel olyan kutatók is, akik új, még nem teljesen kiforrott, esetleg vitatható gondolataikkal, kutatási eredményeikkel kívánnak a belügyi nyilvánosság elé lépni, hogy alkotó vitában tisztázzák: helyes-e a kutatásnak az az útja, amelyen elindultak. Ennek érdekében természetesen a válaszcikkeknek is helyet adunk.
Azoknak, akik most kezdik a tudományos munkát, egyebek között kutatásmódszertani közleményeinkkel szeretnénk segíteni. Ezt a célt szolgálja szakirodalmi tájékoztató rovatunk is, bár e néhány lapon inkább csak figyelemfelkeltő, a közölt cikkek témakörében további eligazodást megkönnyítő ismertetéseket tudunk közölni.Igyekszünk viszont olvasóinkat tájékoztatni arról, hogy hol találhatnak munkájukhoz további szakirodalmi információt.
Mindezt már a sorozat első számának előszavában is elmondottuk, de azt szeretnénk, ha azok az olvasók is tisztában lennének céljainkkal, akik ahhoz még nem jutottak hozzá.