Bővebb ismertető
ELŐSZÓ
Ritkán adatik meg, hogy egy tudományos kiadvány elé előszó kerül. Ezt a mostani alkalmat két dolog is indokolja.
Egyrészt egy személyi változás történt a szerkesztőbizottságban: dr. Borbély József kollégától én vettem át a felelős szerkesztői tisztet. Mindenképpen illendő, hogy tisztelettel köszöntsem az olvasót.
A második ok, ami szükségessé teszi a megszólalást, hogy szeretnénk gyökeresen megváltoztatni a közlemények kiadásának menetét. A következő számtól kezdve áttérünk a teljesen elektronikus kiadvány-előkészítésre. A szerzőket érintő és ezzel kapcsolatos követelményeinket a kiadvány végén foglaltuk össze.
Sajnos ez a szám még nem az tíj, egységes szempontok szerint készült. Az idő rövidsége miatt nem állt módunkban az összes szükséges formai módosítások elvégzésére, elvégeztetésére, és így nem mutat olyan képet, mint amit a felelős szerkesztő elvár. Emiatt szíves türelmet és elnézést kérek. A következő számtól kezdve várom a kritikai észrevételeket a kiadvány előkészítésével és formájával kapcsolatban.
Sopron, 1994. májusának végén
Facskó Ferenc felelős szerkesztő