Bővebb ismertető
Részlet:
Régebben azt hittem, a halál a legrosszabb dolog, ami megtörténhet az emberrel. És azt hittem, hogy az utolsó dolog, ami megtörténhet. De ha bármit is tanultam abból, hogy kaszásokkal, két lábon járó rémálmokkal és hozzám hasonló lúdvércekkel vettem körül magam, az ez: mindket-tóljen tévedtem
- Mit keresel itt a becsengetés előtt? - kérdeztem, miközben becsusszantam a helyemre az elsó' órám, az algebra II. eló'tt, négy perccel kezdés eló'tt. - Ez nem az elkerülhetetlen apokalipszis egyik jele?
- Ha igen, akkor így akarom végezni - sóhajtott fel Emma Marshall, miközben kibányászta tankönyvét az ölében lévó' táskájából. - Ebben a látványban gyönyörködve.
Követtem a legjobb barátnó'm tekintetét az osztálj^erem elejébe, ahol Mr. Beck - akit Mr. Wesner váratlan halála után vettek fel
- éppen matekpéldákat írt a fehér táblára zöld alkoholos filccel. A számai szögletesek és teljesen függőlegesek voltak; neki van a legszebb a kézírása az Eastlake összes tanára közül. De Emma tekintete nagyjából egy méterrel a betűi alatt állapodott meg, ahol az újonnan bevezetett „Lazítós Péntek" szabály által lehetó'vé tett farmer arról tanúskodott, hogy Mr. Beck sokkal elhivatottabban dolgozik a testi eró'nlétén, mint egy átlagos középiskolai tanár.
- És, gondolom, a hirtelen támadt érdekló'désed a matematika iránt színtiszta intellektuális kíváncsiságból fakad, ugye?
Rachel Vincent 1978. június 20-án született az Amerikai Egyesült Államokban. A családban összesen öten voltak testvérek, közülük Rachel a legidősebb. 1996-ban érettségizett, egy évvel később, 1997-ben ment férjhez, aki kezdettől könyvei első számú rajongója. Két gyermekük van, már mindketten a tinédzser korban vannak. A család jelenleg Oklahomában él két macskájukkal.
2000-ben diplomázott angol szakon, majd angol tanárként dolgozott. Első regényét 2004-ben kezdte írni. 2005-ben szerződött le első irodalmi ügynökével, 2006-ban már ajánlatot kapott a Vérmacskák (Shifters) sorozat első könyvére. A Stray - Kóborok 2007 júniusában került a boltok polcaira, a sorozatot 5 másik kötet követte, az utolsó rész 2010 októberében jelent meg.
Rachel első young adult könyve 2009-ben jelent meg Lélektolvajok (My Soul to Take) címmel, melyet egy, a sorozathoz kapcsolódó rövid novella előzött meg. A Sikoltók sorozat végül hét nagyregényből és három novellából tevődött össze. A sorozat utolsó része, a With All My Soul 2013 márciusában került kiadásra.