Bővebb ismertető
A Geometriai Példatár II. térgeometriai feladatokat, továbbá vektorokra és közvetlen alkalmazásukra vonatkozó feladatokat tartalmaz.
Mivel a Geometriai Példatár I. bevezetőjében elmondottak ennek a kötetnek a felépítésére is érvényesek, éppen ezért ezeket itt most nem ismételjük meg.
A vektorokra vonatkozó feladatok között néhány olyan feladatot is szerepeltettünk, amelyek korábban szerepeltek már. Ezt elsősorban azért tettük, hogy érzékeltessük a vektorok alkalmazásának nagy előnyét. Meg is jelöltük ezeket a feladatokat, mégpedig úgy, hogy a feladat végén álló zárójelben a feladat korábbi számát írtuk (Pl. 1.7.38 azt jelenti, hogy a Geometriai Példatár I.-ben ez a feladat a 7. paragrafus 38. feladata.).
A térgeometriai részben (5. §, 6. §, 7. 5) szereplő egyes ábrák merőleges vetületek valamelyik szimmetriasíkon.
A vektorokat általában vastag kisbetűvel jelölik. Mi a vektort jelölő betű vastagítását a betű aláhúzásával pótoltuk. Végül megjegyezzük, hogy szögfüggvények kiszámításánál a középiskolában használatos négyjegyű függvénytáblázatot használtuk.