Bővebb ismertető
Miért éppen Isztria?
Valóban, miért is választanánk úti célként csak egy régiót, amikor egy olyan gyönyörű országba utazunk, mint Horvátország? Hegységei, völgyei, a Pannon-síkság és az Adriai-tenger horvát része teszi változatossá; bővelkedik természeti szépségekben, nemzeti parkokban, és 1185 szigettel büszkélkedhet. Számos történelmi és kulturális emlékhelyet fedezhetünk fel, öt kiemelt helyszíne található az UNESCO világörökség listáján. Miért is lenne ez a régió éppen Isztria?
Talán túl kevés idő áll rendelkezésünkre, hogy bejárjuk egész Horvátországot, vagy mert Isztria van földrajzilag a legközelebb Magyarországhoz? Esetleg azért, mert Isztria Horvátország legfejlettebb idegenforgalmi régiója? Ezek a szempontok bizonyára mind közrejátszanak a választásnál. Választhatjuk azért is Isztriát úti célunknak, mert ez a táj mindenben egyedülálló és különleges, mert egyszeri és megismételhetetlen, elbűvölő, titokzatos és gyönyörű! Vendégszerető és jókedvű házigazdák várják Önöket. Látni fogják, hogy az élet tökéletesen szervezett Önök körül; minden azt szolgálja, hogy a vendégek kellemesen érezzék magukat. Isztriában mindenki megtalálja a maga strandját, a tengerparton a szórakozási lehetőségek bő választéka áll rendelkezésükre: kávézók, diszkó klubok, teniszpályák, mini-golf pályák, labdarúgó- és egyéb sportpályák, csúszdaparkok, bungee jumping, bárkák vagy jachtok bérlését kínáló kikötők. Szlovéniába vagy Olaszországba hajókirándulást is tehetünk. A hát-országban is részt vehetünk gyalogos vagy kerékpáros túrákon. Isztria belső részében sorakoznak a kicsiny városkák, és ugyanitt várják Önöket azok a barátságos vidéki emberek, akik isztriai módra művelik a falusi turizmust; de itt vannak a borutak is. Lehetőségük lesz megismerni és élvezni az egyedülálló isztriai konyhaművészet remekeit. Igen, hasonló másutt is megtalálható, de nem isztriai módra, mert Isztriából csak egy van!
Szeretnénk kifejezni köszönetünket a könyv szerzőjének és kiadójának, mivel munkájukkal jelentősen hozzájárulnak ahhoz, hogy a magyar turisták még jobban megismerhessék egyedülálló és egyben legnagyobb félszigetünket.
Szeretnénk, ha ez a könyv még több kiadást megérne, egyúttal örülünk annak, hogy a szerző és a kiadó az Isztriát követően további utazásokra indult - és felfedezték a Kvarnert, és egész Dalmáciát.
Skenderovic Marin
a Horvát Idegenforgalmi Közösség magyarországi képviseletvezetője