kategória
szerző
cím
sorozat
kiadó
ISBN
évszám
ár
-
leírás
Előrendelhető
A mezők bármelyike illeszkedjen
A mezők mind illeszkedjen

Főoldal   >   Antikvár   >  

Életrajz

BOLGÁR GYÖRGY - Amikor 64 leszek [eKönyv: epub, mobi]
NEM NYOMTATOTT KÖNYV

Amikor 64 leszek [eKönyv: epub, mobi]

BOLGÁR GYÖRGY

Kossuth Kiadó , Megjelenés: 2019. május 15.
 
Ez a termék NEM NYOMTATOTT KÖNYV, olvasása csak megfelelő elektronikus eszközökön lehetséges.
Felhívjuk figyelmét, hogy Ekönyvekre/EHangoskönyvekre nem vonatkozik az elállási jog, így téves megrendelés esetén nem áll módunkban a termék árát visszatéríteni.
Szokatlan és formabontó verseskötettel jelentkezik az ismert rádiós, költő, író, Bolgár György. Szokatlan, mert az egész könyv egyetlen témára, csupa Beatles-dalra, a Beatles-életérzésre íródott, és formabontó, mert nemcsak versekből áll, hanem minden egyes darab mellé...
online ár: Webáruházunkban a termékek mellett feltüntetett fekete színű online ár csak internetes megrendelés esetén érvényes.
1790 Ft
Sikeres rendelés után azonnal letölthető.
Akik ezt a terméket megvették, ezeket vásárolták még

Lökhajtásos katica [eKönyv: epub, mobi]

BOLGÁR GYÖRGY

online ár: Webáruházunkban a termékek mellett feltüntetett fekete színű online ár csak internetes megrendelés esetén érvényes.
990 Ft

Strand [eKönyv: epub, mobi]

Simon Bettina

online ár: Webáruházunkban a termékek mellett feltüntetett fekete színű online ár csak internetes megrendelés esetén érvényes.
1390 Ft

A fényrajzoló [eKönyv: epub, mobi]

Varga Zoltán Tamás

online ár: Webáruházunkban a termékek mellett feltüntetett fekete színű online ár csak internetes megrendelés esetén érvényes.
990 Ft

Dolgok C-hez [eKönyv: epub, mobi]

Dékány Dávid

online ár: Webáruházunkban a termékek mellett feltüntetett fekete színű online ár csak internetes megrendelés esetén érvényes.
990 Ft

Balladáskönyv [eKönyv: epub, mobi]

Pál Sándor Attila

online ár: Webáruházunkban a termékek mellett feltüntetett fekete színű online ár csak internetes megrendelés esetén érvényes.
1399 Ft

Kató versek Szép gondolatok gyöngyei V. Egy kedves gondolat [eKönyv: epub, mobi]

Kató Győrfiné

online ár: Webáruházunkban a termékek mellett feltüntetett fekete színű online ár csak internetes megrendelés esetén érvényes.
1399 Ft

Nagy tervekkel jöttem Rosmersholmba [eKönyv: epub, mobi]

Térey János

online ár: Webáruházunkban a termékek mellett feltüntetett fekete színű online ár csak internetes megrendelés esetén érvényes.
1690 Ft

Orbán-puzzle

BOLGÁR GYÖRGY

ár a könyvön: Az eredeti ár (könyvre nyomtatott ár), a kiadó által ajánlott fogyasztói ár, amely megegyezik a bolti árral (bolti akció esetét kivéve).
3800 Ft
online ár: Webáruházunkban a termékek mellett feltüntetett fekete színű online ár csak internetes megrendelés esetén érvényes. Amennyiben a Líra bolthálózatunk valamelyikében kívánja megvásárolni a terméket, abban az esetben az eredeti ár (könyvre nyomtatott ár) az érvényes, kivétel ez alól a boltban akciós könyvek.
3610 Ft
Részletesen erről a termékről
Bővebb ismertető
Szokatlan és formabontó verseskötettel jelentkezik az ismert rádiós, költő, író, Bolgár György. Szokatlan, mert az egész könyv egyetlen témára, csupa Beatles-dalra, a Beatles-életérzésre íródott, és formabontó, mert nemcsak versekből áll, hanem minden egyes darab mellé készült egy rövid összefoglaló az eredeti, címadó Beatles-slágerek születéséről, valamint korabeli magyar újságok alapján arról a Magyarországról, amelyben akkor éltünk, és amelybe ugyanúgy berobbant a Beatles, mint Angliába vagy Amerikába. És mivel a Beatles-életérzés 50 év után is itt van velünk, a költő egyszerre tudja visszaadni azt, amit akkor gondolt s érzett, és azt, ami máig vele, velünk maradt. Egyszerre nosztalgikus és mai könyv: mint a Beatles.   Ha belédIf I FellHa belém szeretnél hozomra,megfizetnék neked dalolva,számíthatnál érte kamatot,amit én boldogan megadok.Belsőégésű szerelemhajt, űz engem, nincs üzemanyag:magam égetem el, s nem maradbelőlem semmi, csak egy árvánlekókadó ábránd, kivárvána végét, míg meg nem halok.Ha beléd szeretnék, ígérd meg,nem születik gyorsan ítélet,szívemet szakító durrdefekt,legyünk inkább szelíd nyuggerek,mint egymás hősi halottja.Ebből nem engedek. Hirtelenvéget vet nekem a végtelenúgyis, addig viszont a kérdés,ami mélyen, csontig belém vés:veled kettő vagy egy vagyok? Az ,,If I Fell" című szerelmes dalt 1964. február 27-én vették felaz EMI londoni stúdiójában, és az A Hard Day's Night című nagylemezen1964. július 10-én jelent meg. Ez még a Beatles ártatlan,szerelmes korszaka volt, de Lennon már kezdte feszegetni a határokatazzal, hogy beleírt a szövegbe egy lehetséges harmadik szereplőtis, márpedig ilyesmiről akkoriban még nem szoktak énekelni. 1964. február 27. "Huszonöt évvel ezelőtt, 1939. február 27-énhetvenéves korában halt meg Krupszkaja. Ez a csodálatos asszony,aki szerénységével és tudásával egyaránt beírta magát a történelembe,Lenin felesége volt. [...] Tartózkodó szerénysége kiválópedagógiai tudással és egyenletes lánggal lobogó forradalmi hittelpárosult. Az értelemből és az érzelemből fakadó energiák együttesenemelték őt fel az osztályharc lenini színvonalára. [...] A világharcos asszonyai, a jobb jövőért munkálkodó nők milliói mélységesszeretettel gondolnak rá. Úgy érzik, hogy Krupszkaja tisztanőiessége, szilárd forradalmi meggyőződése és határtalan emberszeretetepéldaképe lehet minden nőnek, aki a végképpen felszabadultés felszabadított emberek új világáért lelkesedik." (Dél-Magyarország)  

Termékadatok

Cím: Amikor 64 leszek [eKönyv: epub, mobi]
Szerző: BOLGÁR GYÖRGY
Kiadó: Kossuth Kiadó
Megjelenés: 2019. május 15.
ISBN: 9789630997683
A szerzőről
BOLGÁR GYÖRGY művei
1946-ban született Budapesten.

Rádiós, publicista, költő, író.

Irodalmi művei:
A másodperc rései (Versek, 1974, Magvető)
Levéltitkok (Versek, 1981, Szépirodalmi)
Néhanapló (Novellák, 1983, Szépirodalmi)
A tett halála (Regény, 1987, Kozmosz)
Férfi és női dolgok könyve (Elbeszélés-ciklus, 1987, Szépirodalmi)
New York, időszámítás előtt (Versek, 2001, Glória)
Vágy (Regény, 2003, Ulpius-ház)
Valami bűzlik (Regény, 2004, Ulpius-ház)


Az Athenaeum Kiadónál megjelent művei:
Vasárnap délután a Grande Jatte-szigeten (2010)


A szerző kiadónál megjelent művei:
Vasárnap délután a Grande Jatte-szigeten
Olvasson bele a Amikor 64 leszek [eKönyv: epub, mobi] c. könyvbe!
Vélemény:
Minden jog fenntartva © 1999-2019 Líra Könyv Zrt.
A weblapon található információk közzétételéhez, másolásához a működtetők írásbeli beleegyezése szükséges.
Powered by ERBA 96. Minden jog fenntartva.
mobil nézet