Bővebb ismertető
Rachel Walsh a régvolt kilencvenes években egy csődtömeg volt.
De elég volt kis idő a rehabon, hogy minden megváltozzon. Az élet nagyon gyorsan nagyon jó lett. Rachelnek most szerelemben, szeretetben, családban, szenvedélybetegek tanácsadójaként remek állásban van része, sőt még kertjei is vannak. Egyetlen rossz szokása a drága edzőcipők iránti túlzott előszeretete.
Az élete azonban kibillen az egyensúlyából, amikor váratlanul feltűnik az a férfi, akit egykor szeretett.
Eddig azt hitte, megállapodott. Most már örökre sínen az élete. Kénytelen lesz-e rádöbbenni, hogy mindegy, hány évesek vagyunk, minden megváltozhat?
Nem kell-e mindent újra gondolnod, Rachel?Gratulálunk a 2022-es év írójának, a Brit Könyvdíj nyertesének.
"Mulatságos, szívettépő és végtelenül bölcs" - Daily Mail
Marian Keyes (Limerick, 1963. szeptember 10. –) az egyik legnépszerűbb kortárs ír regényíró. A görögdinnye és a Lucy Sullivan férjhez megy című könyvek hozták meg neki a világsikert.
Limerick-ben született, és Monkstown-ban nevelkedett. A Dublin University-n szerzett jogi diplomat, miután adminisztratív munkába kezdett. 1986-ban Londonba költözött. Ekkoriban alkoholproblémái voltak, és depresszióba süllyedt, amelyek egy öngyilkossági kísérlethez vezettek, amely után Dublinban rehabilitálták.
Már alkoholizmusa alatt elkezdett novellákat írni, amelyet a rehabilitáció után is folytatott Londonban a Poolbeg Pressnél. A kiadó bátorította, hogy írjon regényt. Ekkor kezdett el dolgozni “A görögdinnyén” .
Keyes ma Dún Laoghaireben él férjével. 1995 óta 12 regényt adott ki, és három egyéb művet.