"Apám nagy uralkodó volt: felült a szent királyok trónusára, és repedező örökségükből erős birodalmat épített. S rám miféle sors vár? Én láthatom mindezt elevenen szétrohadni..."
1348 nyarán Anjou Lajos hazatér a Nápoly elleni bosszúhadjáratából. A várost...
"Apám nagy uralkodó volt: felült a szent királyok trónusára, és repedező örökségükből erős birodalmat épített. S rám miféle sors vár? Én láthatom mindezt elevenen szétrohadni..."
1348 nyarán Anjou Lajos hazatér a Nápoly elleni bosszúhadjáratából. A várost elfoglalta, politikailag és erkölcsileg azonban kudarcot vallott. Diadalmenetét mégsem az ellenségei, hanem egy titokzatos idegen kórság miatt kényszerül megszakítani. Az ifjú uralkodó meglehetős sietséggel igyekszik vissza a Magyar Királyságba, ahová magával hurcol valami olyasmit is, amit korábban még soha senki nem látott, nem tapasztalt: egy betegséget, amely nemcsak megöli, de fel is támasztja az embert halottaiból. Mindez először valódi csodának tűnik, ám a hálaimák helyét hamar átveszi a rémült könyörgés az isteni megbocsátásért. A feltámadottak ugyanis korántsem régi önmagukként térnek vissza: az életre kelt holtak megállíthatatlanok, és az éhségük csillapíthatatlan...
Bíró Szabolcs, a Non nobis Domine és az Anjouk-sorozat írója teljesen új oldalát mutatja be a Lázár evangéliuma lapjain. A liliomos lobogó ezúttal olyan háborúba megy, mint még soha azelőtt: az ellenség nem keletről vagy nyugatról, hanem a síron túlról érkezik, és jóval többet akar a puszta hatalomnál. A legfőbb kérdés, hogy fennmaradhat-e egyáltalán az emberi élet, vagy minden odavész a kárhozat oltárán.
Bíró Szabolcs teljesen új oldalát mutatja be a Lázár evangéliuma lapjain. Április 20-án jelenik meg a nagy sikerű szerző középkorijárvány-regényként aposztrofált új munkája, melyet öt nappal később, április 25-én be is mutatnak a szélesebb olvasóközönség előtt. Olvassa el a teljes cikket a Mindennap Könyv oldalon! >>
A Lázár-napló első része április 2-án 18 órakor kerül fel az Athenaeum Kiadó Facebook oldalára. Április 20-án jelenik meg Bíró Szabolcs legújabb, Lázár evangéliuma című középkorijárvány-regénye az Athenaeum Kiadó gondozásában. Az író ötrészes videósorozatot készített a történelmi horrorhoz, amely abból az alapötletből építkezik, hogy milyen lett volna, ha 1348-ban a pestis helyett élőholtak özönlik el Európát – és persze a Magyar Királyságot. A Lázár-napló első része április 2-án 18 órakor kerül fel az Athenaeum Kiadó Facebook oldalára. Olvassa el a teljes cikket a Mindennap Könyv oldalon! >>
Termék adatok
Cím: Lázár evangéliuma - Apokrif történelmi rémlátomás
Bíró Szabolcs 1988-ban született a felvidéki Dunaszerdahelyen. Tizenhat évesen kezdett aktív kulturális tevékenységbe: íróként, újságíróként és rockénekesként is bontogatta szárnyait. Regényíróként 2007-ben debütált álnéven. 2010 óta kizárólag polgári nevén publikál, fő témájának a középkort és a magyar történelmet tekinti, de időnként más témák felé is kacsingat. Az írás mellett tizenegy éven keresztül aktívan énekelt, elsősorban a Csak Van rockzenekar tagjaként. 2011-ben jött létre egyéni vállalkozása, mely által a könyvkiadói és rendezvényszervezői munkába is belekóstolt. 2014-ben többedmagával megalapította a Csallóközi Anjou Károly Bandérium névre keresztelt hagyományőrző közösséget, mely sokat segített Anjouk c. regénysorozata világának megteremtésében. Bíró Szabolcs szerető férj és büszke édesapa. Kamaszkora óta kerekesszékben él, ám határokat nem igazán ismer. 2016-ban, a Szent György Lovagrend alapításának 690. évfordulóján, Visegrádon lovaggá ütötték. 2017 nyarán Eger Kulturális Nagykövete lett.
Amennyiben az Ön által választott könyvesbolt neve mellett
1-5
szerepel, kérjük kattintson a bolt nevére, majd a megjelenő elérhetőségeken érdeklődjön a készletről és foglalja le a könyvet.
Én nem nagyon rajongok a horror történetekért, de az Anjouk könyveket imádtam, úgyhogy mindenképp kíváncsi voltam erre az újfajta próbálkozására Bíró Szabolcsnak. És nem bántam meg, szerintem zseniális lett. Szerintem jól eltalálta az egyensúlyt a horror és a történelmi mûfaj között. Nem a hentelésen van a hangsúly, de azért érzõdik a helyzet súlyossága és brutalitása. Külön tetszett, hogy nem akart minden apró részletet megmagyarázni, de nem is volt információhiány-érzetem. A vége érdekes (pozitív értelemben), kíváncsi vagyok, lesz-e folytatása. Én örülnék neki :)