Bővebb ismertető
Senki sem tud olyan tehetségesen írni ma a középszerűségről, mint Daniel Kehlmann. Az Én és Kaminski a világhírű szerző első átütő sikere, lendületes szatíra a szerző kedvenc témáiról: a kortárs művészeti szcéna belterjességéről, az önmegvalósítás lehetőségeiről és a történetek váratlanságáról.
Egy eltökélt fiatal újságíró és egy idős festőművész különös kapcsolatáról szól ez a könyv: Sebastian Zöllner élete nagy dobását reméli attól, hogy könyvet ír Manuel Kaminskiról, az elfeledett legendáról. A zsémbes, vak öregurat azonban jóval nehezebb kiismerni, mint elsőre tűnik: egy idő után már nem tudni, ki keveri a lapokat.
Magyarországon is nagy sikerrel vetítették a regényből 2015-ben készített filmet, amelyet a Good Bye, Lenint is jegyző Wolfgang Becker rendezett, Daniel Brühl főszereplésével.
Olykor az elbeszélőnk nem tükröződik az üvegenNem kérdés, hogy Daniel Kehlmann egy mágus. Az El kellett volna menned ennek a zseninek az ujjgyakorlata. Bármennyire is rövid – kevesebb mint száz oldal –, ahogy a Hírnév című kötet novellái is, tökéletesen kimunkált és lenyűgöző. Olyan, mint mikor a bűvész otthonában vagy az öltözőben elpróbál egy trükköt, hogy ellenőrizze, minden rendben, a reflexei még a régiek. Daniel Kehlmann: El kellett volna menned regényét olvastuk.
Olvassa el a teljes cikket a Mindennap Könyv oldalon! >>
Tudj meg többet a Nemzetközi Könyvfesztivál díszvendégéről!A Magvető Kiadó Világvevő sorozatának következő estjén, március 7-én a meghívott irodalmárok Daniel Kehlmann életművéről beszélgetnek majd. Kehlmann munkássága nemcsak azért fontos, mert ő lesz az idei Nemzetközi Könyvfesztivál díszvendége, hanem mert tavasszal jelenik meg magyarul legutolsó regénye, mely Németországban óriási siker volt.
Olvassa el a teljes cikket a Mindennap Könyv oldalon! >>