A Corvina tematikus útkönyvek sorozatának nyolcadik kötete a mai Budapest területén található, különböző korokból szárma!zó építészeti emlékeket mutatja be. Az előző kötetek felépítéséhez hasonlóan kiemelten leírunk könyvünk 13 fejezetében 200 épü!letet, megadjuk a...
A Corvina tematikus útkönyvek sorozatának nyolcadik kötete a mai Budapest területén található, különböző korokból szárma!zó építészeti emlékeket mutatja be. Az előző kötetek felépítéséhez hasonlóan kiemelten leírunk könyvünk 13 fejezetében 200 épü!letet, megadjuk a címét, a GPS koordinátáit, és hogy mikor lá!togatható. Időrendben vesszük sorra az építészeti stílusokat, és egyes fejezetek végén névvel és címmel felsoroljuk az adott kor egyéb építészeti emlékeit is, összesen 263 épületet. Igyekeztünk az egyes fejezeteken belül úgy elrendezni az épületeket, hogy ha lehetséges, séta keretében járhassa végig az útikönyv olvasója. Cé!lunk volt, hogy az egyes stíluskorszakokon belül minél többféle épületet (szakrális-, főúri-, lakó-, ipari- és más egyéb épületet) mutassunk be. Tudatosan nem számarányaiknak megfelelően vettük fel a kü!lönböző stílusok épületeit a kötetbe. Ha így tettünk volna, akkor a historizmus, a szecesszió és az art deco adná az útikönyv ki-lencven százalékát. De útikönyvről lévén szó, minden építészeti korszaknak egyformán kívántunk teret biztosítani. A könyvet több száz színes fotó teszi szemléletessé.
KÖNYVÉLESZTŐ NAPOK 2020 - Bede Béla: Budapest építészete
Könyvélesztő Napok 2020 - Tartsuk életben együtt az olvasást!
//
Sétáljunk együtt Budapesten, ismerjük meg a főváros épületeinek titkait. Meglátogatjuk a Lehel piacot, az Astoriát és a Hold utcát.
//
A Corvina tematikus útkönyvek sorozatának nyolcadik kötete a mai Budapest területén található, különböző korokból származó építészeti emlékeket mutatja be. Az előző kötetek felépítéséhez hasonlóan kiemelten leírunk könyvünk 13 fejezetében 200 épületet, megadjuk a címét, a GPS koordinátáit, és hogy mikor látogatható. Időrendben vesszük sorra az építészeti stílusokat, és egyes fejezetek végén névvel és címmel felsoroljuk az adott kor egyéb építészeti emlékeit is, összesen 263 épületet. Igyekeztünk az egyes fejezeteken belül úgy elrendezni az épületeket, hogy ha lehetséges, séta keretében járhassa végig az útikönyv olvasója. Célunk volt, hogy az egyes stíluskorszakokon belül minél többféle épületet (szakrális-, főúri-, lakó-, ipari- és más egyéb épületet) mutassunk be.
Tudatosan nem számarányaiknak megfelelően vettük fel a különböző stílusok épületeit a kötetbe. Ha így tettünk volna, akkor a historizmus, a szecesszió és az art deco adná az útikönyv kilencven százalékát. De útikönyvről lévén szó, minden építészeti korszaknak egyformán kívántunk teret biztosítani. A könyvet több száz színes fotó teszi szemléletessé.
"Közgazdászként gyógyszeripari cégeket vezettem itt-ott a világban. Ha már odakeveredtem néhány évre, jól körülnéztem és írtam róla egy útikönyvet. Az első kettőt a feleségemmel, Lempert Mártával írtuk Brazíliáról és Katalóniáról. Ma már a tematikus útikönyveket keresik. Magyarországnak van jó néhány olyan „arca”, ami európai színvonalú, így írtam útikönyvet a Szecesszióról, a Borvidékekről, a Gyógyfürdőkről, most pedig a Nemzeti Parkokon dolgozom. Van még néhány ötletem….."
Amennyiben az Ön által választott könyvesbolt neve mellett
1-5
szerepel, kérjük kattintson a bolt nevére, majd a megjelenő elérhetőségeken érdeklődjön a készletről és foglalja le a könyvet.