A Tizenkét vándor novella helyszíne Európa: Barcelona, Genf, Róma és Párizs - de leginkább García Márquez világa. A kötetté összefűzött történetek spanyolul 1992-ben jelentek meg, magyarul 1998 óta olvashatóak Egry Katalin, Scholz László, Székács Vera és Szőnyi Ferenc...
A Tizenkét vándor novella helyszíne Európa: Barcelona, Genf, Róma és Párizs - de leginkább García Márquez világa. A kötetté összefűzött történetek spanyolul 1992-ben jelentek meg, magyarul 1998 óta olvashatóak Egry Katalin, Scholz László, Székács Vera és Szőnyi Ferenc remek fordításában. Gabriel García Márquez (Aracataca, Kolumbia, 1927. március 6. - Mexikóváros, 2014. április 17.), a huszadik század egyik legvarázslatosabb írója. Pályafutását újságíróként kezdte, a világ a Száz év magány (1967) megjelenése után ismerte meg. 1982-ben kapott Nobel-díjat.
1928. március 6-án Aracatacában, Kolumbiában született. Szüleit alig ismerte, nagyszülei nevelték. García Márquez később így emlékezett gyermekkorára: "minden írásomat a nagyszüleimmel töltött idők emléke lengi be". 1940-től Bogotában tanult a jezsuitáknál. Tanulmányai nem igazán kötötték le, a száraz paragrafusok helyett szívesebben olvasott verseket és Kafkát. 1945-ben Barranquillában lett újságíró az El Heraldonál, de első publikációi az El Espectadorban jelentek meg. 1959-ben a kubai forradalom győzelme után a Prensa Latina munkatársa lett. Az 1962-es Baljós óra című művével hazájában elismerést aratott, de a nemzetközi hírnév még váratott magára, egészen 1967 júniusáig, a Száz év magány megjelenéséig. Ez a mestermű - amit azóta számtalan nyelvre fordítottak le (magyarul 1971 óta olvasható, Székács Vera kitűnő fordításában), és több millió példányban adtak el -, halhatatlanná tette García Márquez nevét. A remekművek sora töretlenül folytatódott, ma már mindenütt, így Magyarországon is népes olvasótábor forgatja a mágikus realista író köteteit. Gabriel García Márquez 1982-ben kapott irodalmi Nobel-díjat. Önéletrajzi írásának első kötetét, Azért élek, hogy elmeséljem az életemet címmel adta közre a Magvető, 2003-ban.
Díjai Chianchiano-díj (1969), Legjobb Külföldi Regény díja - a Száz év magányért, Franciaországban (1970), Neustadt-díj (1971), Romulo Gallegos-díj (1971), Francia Becsületrend Lovagja (1981) Irodalmi Nobel-díj (1982)
Amennyiben az Ön által választott könyvesbolt neve mellett
1-5
szerepel, kérjük kattintson a bolt nevére, majd a megjelenő elérhetőségeken érdeklődjön a készletről és foglalja le a könyvet.