Bővebb ismertető
A Népmesekincstár Plusz-sorozat harmadik darabja hiánypótló kötet a családok és pedagógusok számára. Kiderül belőle, miért nem szabad vetni a bolondok napján ("Ne vess!"), és melyik napon érdemes kincskeresésre indulni.A mesekalendáriumban olvashatunk mesét Sárkányölő Szent Györgyről, Miklós püspökről, a mulatós kedvű szent Péterről, bölcs pásztorokról és fifikás királylányokról.
Az ünnep különleges idő, különbözés a hétköznapoktól. Megelőzi a várakozás, a rákészülés, külsőségekben éppúgy, mint lélekben. Ha valódi az ünnep, megváltozik az élet ritmusa. Az ünnepek, jeles napok átélését, a szokások megértését, a hiedelmek megismerését, a népmesék, legendák, mondókák, találós kérdések és játékok is elősegítik.
A Kerek élet fáját öröknaptárnak szánom, ezért minden évben újra és újra olvasható. Szeretném, ha a könyv része lenne a családi, óvodai, iskolai életnek is.
Ha összefogunk, és mindenki mesÉLI az ünnepet, a gyerek egyszer csak a történethallgatást átfordítja cselekvésbe:
"Tudom, hogy augusztus 20-án ünnepeljük az új kenyeret, és emlékszem, hogy a mesében a koldus kapta belőle az elsőt. Mi lenne, ha mi is sütnénk, és odaadnánk valakinek, akinek nagy szüksége van rá?"
"Bajzáth Mária vagyok, az ELTE Pedagógia Pszichológia karán végeztem neveléstudományi bölcsészként, és tanárként és tanító néniként is szereztem diplomát, gyűjtöttem tapasztalatokat. 1990 óta foglalkozom gyerekekkel és népmesékkel, vezetek mesetáborokat. Leginkább az a kérdés foglakoztat: hogyan lehet mesék segítségével, didaxis nélkül nevelni, és tanítani a taníthatatlant?
Az alapítás óta veszek részt a Meseközpont Alapítvány munkájában, 2014 óta szakmai vezetőként, a különböző tábori programok, a képzések, táborok, mesemondási alkalmak, szakmai napok tartalmának kidolgozása, megvalósítása, minőségbiztosítása a feladatom.
A munkám izgalmas, kreatív szellemi kaland, igazi örömforrás."